Firmy Shanghai Electric a Siemens Energy založí Centrum na podporu rozvoje chytré energetiky (Smart Energy Empowerment Center)

Firma Shanghai Electric (dále jen „firma"), (burzovní index SEHK: 02727, SSE: 601727), světová jednička v oblasti výroby a dodávek energetických celků, průmyslových zařízení a souvisejících služeb, dosáhla dalšího významného mezníku. Na veletrhu CIIE (China International Import Expo) v Šanghaji totiž s firmou Siemens Energy podepsala smlouvu o spolupráci v oblasti podpory rozvoje chytré energetiky.

Cílem této spolupráce je vybudovat Centrum na podporu rozvoje chytré energetiky (Shanghai Electric-Siemens Empower Center), které bude sloužit jak domácímu, tak globálnímu energetickému průmyslu. Součástí tohoto šanghajského centra budou tři nové technologické projekty, středisko virtuální reality a nová platforma, která bude sloužit jako inkubátor pro další spolupráci. Toto centrum nabídne zájemcům o energetiku a zákazníkům, kteří využívají energetické služby obou firem, digitální internetové služby a poradenské informace.

Spolupráce firem Shanghai Electric a Siemens Energy je dalším krokem v modernizaci čínského energetického průmyslu. Obě firmy se chtějí podílet na zavádění umělé inteligence, průmyslového internetu věcí a dalších moderních služeb do energetického sektoru a rozšířit tak své podnikání v oblasti chytré energetiky.

Kromě smlouvy se společností Siemens Energy podepsala firma Shanghai Electric na veletrhu CIIE také další smlouvy s dalšími předními společnostmi, které patří do žebříčku 500 největších světových firem. Celková hodnota objednávek, které firma Shanghai Electric na veletrhu CIIE uzavřela, dosáhla téměř 2,4 miliardy čínských jüanů, což je zhruba o 500 milionů čínských jüanů více než v minulém roce.

Shanghai Electric je jednou z největších výrobních firem v Číně a podniká v řadě různých oborů. Je jedničkou zejména v oblasti tepelných elektráren a obnovitelných technologií pro výrobu elektřiny a dlouhodobě se zaměřuje na energetiku, dodávky průmyslových zařízení a poskytování integračních služeb. Firma rovněž aktivně působí v segmentu mimobřežních větrných elektráren, kde drží většinu na trhu.

Firma Siemens Energy je jednou z největších světových energetických firem a její produkty, řešení a služby najdeme v celém energetickém hodnotovém řetězci, od výroby elektrické energie, přes její distribuci až po její uskladnění. Mezi technologie a produkty, které firma Siemens Energy dodává, patří technologie pro konvenční i obnovitelnou energetiku, plynové a parní turbíny, hybridní elektrárny využívající vodík a transformátory a generátory elektrické energie.

Související odkazy: www.shanghai-electric.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1339597/PHOTO.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1190744/Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86(21)23196217, shenjin@shanghai-electric.com

Keywords Čína-Německo-energie-Siemens Energy-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.