Shanghai Electric zahájila svářečské práce v elektrárně Thár Blok-1 s výkonem 2x660 MW a podpořila místní svářeče

Firma Shanghai Electric (dále jen "firma"), (index SEHK: 02727, SSE: 601727), světová jednička ve výrobě a dodávkách zařízení a technologií pro výrobu elektrické energie, průmyslových technologií a zařízení a integračních služeb, dosáhla dalšího mezníku ve výstavbě elektrárny Thár Blok-1 s celkovým výkonem 2x660 MW a zahájila svářecí práce na hlavní spalovací komoře této tepelné elektrárny, která vzniká jako projekt společné výroby elektrické energie a těžby uhlí v Pákistánu. Firma rovněž v rámci hledání těch nejlepších svářečů, uspořádala svářečskou soutěž pro místní svářeče a dala jim tak možnost pochlubit se kvalitou své práce.


Soutěže svářečů se zúčastnilo celkem osm čínských a pákistánských svářečů a tato akce proběhla v rámci školení pracovníků, kteří se na výstavbě elektrárny budou podílet. Na prvních třech místech se umístili dva pákistánští svářeči a jeden čínský svářeč.


"Jsme rádi, že se naši svářeči dokázali vypořádat s obtížnými úkoly, které na ně v soutěži čekaly a považujeme tuto akci za další školení našich pracovníků, které jim umožní dosahovat těch nejlepších výsledků," řekl Čchien Siao-lej, PR manažer tohoto projektu.


Účastníci soutěže museli během 40 minut splnit řadu různých úkolů, včetně zapnutí svářečky, odstranění starých svárů, vlastního svařování kovových plátů ve svislé poloze a odstranění strusky. Výsledky byly hodnoceny podle 12 hlavních kritérií v souladu s mezinárodními svařovacími předpisy. Součástí hodnocených parametrů byly, mimo jiné, celková kvalita svaru, reziduální výška svaru, rozdíly v šířce svaru, úhlová deformace nebo kvalita kořene svaru.


Realizace projektu již pokročila a dostala se do fáze instalace jednotlivých zařízení. V současné době firma zahájila svařování hlavní spalovací komory.


Tato soutěž je součástí posilování pozic firmy Shanghai Electric na pákistánském trhu. Firma musela při realizaci tohoto projektu řešit řadu problémů, protože průmysl a stavebnictví jsou v Pákistánu méně rozvinuté a navíc během pandemie covid-19 vázly dodávky stavebních materiálů a zařízení.


Pro zajištění hladkého průběhu výstavby firma aktivně koordinovala jednotlivé pracovní týmy a dodávky a zajistila pro instalaci zařízení tým špičkových odborníků, které dopravila letecky přímo na místo realizace projektu. Tito odborníci posoudili podmínky výstavby, naplánovali instalaci spalovací komory a zajistili zaškolení svářečů a dalších pracovníků. Po důkladné přípravě a vyhodnocení vstupních podmínek společnost Shanghai Electric úspěšně dokončila svářečské práce na spalovací komoře pro Blok-1, který obsahuje celkem 29 svařovaných spojů a již prošel výstupní kontrolou, která ho shledala způsobilým k dalšímu používání.


O společnosti Shanghai Electric

Společnost Shanghai Electric Group Company Limited (burzovní index SEHK: 02727, SSE: 601727) se zabývá především projektováním, realizací, výstavbou a dodávkami energetických zařízení a průmyslových technologií. Firma se specializuje především na energetiku, kde zajišťuje výrobu a prodej zařízení pro tepelné, uhelné, plynové, jaderné i větrné elektrárny. Kromě toho společnost Shanghai Electric Group Company Limited dodává také zařízení na uchovávání energie, technologie pro chemický průmysl, řešení pro výstavbu rozvodných sítí a inteligentních průmyslových distribučních systémů. Zabýváme se také výrobou a dodávkami výtahů, středních a velkých elektromotorů, inteligentních výrobních zařízení, základních průmyslových dílů, zařízení na ochranu životního prostředí, zařízení pro průmyslovou výstavbu a poskytujeme integrované služby v oblasti energetiky, ochrany životního prostředí a automatizace. V neposlední řadě také nabízíme internetové a finanční služby a aktivně působíme v mezinárodním obchodu, v segmentu luxusních nemovitostí a v dalších oblastech.

Související odkaz:

www.shanghai-electric.com


Video - https://mma.prnewswire.com/media/1320934/Shanghai_Electric.mp4


Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg


KONTAKT: Shen Jin, +86(21)23196217, e-mail: shenjin@shanghai-electric.com

Keywords Čína-Pákistán-energie-průmysl-firmy-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Finance, economics
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.