CGTN: Proč Trump bagatelizuje pandemii COVID-19

Ve Spojených státech amerických je 7,8 milionu případů onemocnění COVID-19 a více než 210 000 lidí na tuto nemoc zemřelo. I když z počátku oceňoval rychlou a účinnou reakci čínské vlády na pandemii, prezident Trump nyní „otočil o 180°", odmítl kritiku způsobu, jakým bojuje proti COVID-19 a původce tohoto onemocnění nazývá „čínským virem."


Celý původní článek si můžete přečíst zde.


Dokumenty zveřejněné 31. srpna Speciálním senátním podvýborem pro koronavirus naznačují, že Trumpova vláda pandemii COVID-19 bagatelizuje. „Bílý dům již od června ví, že se po celé zemi prudce šíří případy nákazy novým koronavirem," ale přesto Trumpova vláda opakovaně vyzývá ke znovuotevření ekonomiky, což způsobilo více než 58 000 dalších úmrtí na toto onemocnění.

Od svého zvolení v roce 2016 je hlavní prioritou prezidenta Trumpa získat druhý prezidentský mandát v Bílém domě.

A ani pandemie ani stovky tisíc mrtvých nedokázaly jeho plán změnit.

Trump zastává vůči Číně politiku „tvrdé ruky" a zvýšil clo na čínské zboží. Hlavním cílem, který Trump obviňováním Číny sleduje, je udržet si voliče a zájmové skupiny, které ho podporují.

Před pandemií ekonomika Spojených států amerických pomalu rostla a nezaměstnanost klesala. Trump se vychloubal, že tento růst byl úspěchem jeho administrativy.

Velké korporace a konzervativní zájmové skupiny, které Trumpa podporují, chtějí silnou ekonomiku Spojených států amerických a rostoucí akciové trhy. Proto se prezident zaměřil na burzovní trh, ale pandemii bagatelizoval.

Trump odmítl nosit roušku na veřejnosti a útočil na demokratického kandidáta Joea Bidena, když jí nosil. Nicméně když si v červenci prezident konečně roušku nasadil, nazval se patriotem.

Trump zpolitizoval pandemii obviňováním dalších států a přehazováním své odpovědnosti na své politické soupeře.

Před listopadovými volbami neexistuje žádný zázračný lék. Jediným způsobem, jak znovu restartovat ekonomiku Spojených států amerických, je nejprve zastavit šíření viru.


Video - https://www.youtube.com/watch?v=1OyY7wmCaDo


KONTAKTNÍ INFORMACE: Jiang Simin +86 18826553286 jiang.simin@cgtn.com

Keywords Čína-média-CGTN

Region
Asia, Australia

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.