Investoři na finGOOD využili příležitosti. Na milionový úvěr se složili během šesti minut

Vít Endler, výkonný ředitel finGOOD

Crowdfundingová platforma finGOOD si připsala rekordně rychlou investiční akci. Od vyhlášení investiční příležitosti po její úspěšné ukončení uběhlo pouhých šest minut. V době, kdy malé a střední firmy získávají půjčky jen s největšími obtížemi, se zájemci z řad drobných investorů bleskově složili na milionový úvěr pro společnost IQ Industrial Solutions.


Šance, která se nesmí propást. Tak si investoři vyhodnotili novou nabídku na stránkách investiční platformy finGOOD. Poptávaná cílová částka 1,1 mil. Kč, splatnost 12 měsíců, zúročení kapitálu 11 % p. a. V tomto případě šlo o zajištění úvěru pro rychle se rozvíjející společnost specializující se na zakázkovou výrobu svařovaných a šroubovaných ocelových konstrukcí a výrobků z kovových materiálů.

"Přesně v 10:00 jsme na našich stránkách zveřejnili investiční příležitost a v 10:06 bylo hotovo. Bylo to tak neuvěřitelně rychlé, že řada investorů ani nestačila zareagovat," konstatuje Vít Hutař, marketingový ředitel finGOOD, podle něhož jde o mimořádný výkon, a to nejen na poměry zavedené platformy, ale i s ohledem na většinu dosavadních tuzemských P2P či P2B investic.

Nevídaný zájem o investici do IQ Industrial Solutions zaujal i analytiky finGOOD, kteří předtím velice detailně prověřovali zajištění úvěru a s ním spojená případná rizika. Úspěch přisuzují mimo jiné přehlednému a jasně uchopitelnému byznys modelu, relativně krátkému investičnímu horizontu a nadstandardnímu zúročení investovaného kapitálu.

Platforma FinGOOD financuje výhradně formou úvěru. Společnosti, které prošly risk analýzou a byly vybrány k zainvestování, musí vždy úvěr zajistit, ať už firemní směnkou, notářským zápisem nebo majetkem. "Investor pak získává zpět pravidelnou měsíční splátku jistiny a úroku v případě anuitního splácení nebo splátku úroku u balonové splátky," přibližuje podmínky investování na platformě finGOOD její výkonný ředitel Vít Endler.

Současný průměrný úrok z investované částky činí v případě investiční platformy finGOOD 8,8 procenta, což pro investory představuje zajímavé zhodnocení jejich finančních prostředků, a především pravidelný pasivní příjem. "Předností našeho projektu je transparentnost," zdůrazňuje Vít Endler a dodává: "Sázíme na maximální komunikativnost a otevřenost jak vůči investorům, tak směrem k žadatelům o úvěr."

O společnosti finGOOD

finGOOD.cz je česká investiční platforma. Společnost umožňuje malým a středním firmám s historií a zajištěním získat půjčku ve formě crowdfundingového úvěru. Skupinové financování vybraného projektu zajistí registrovaní investoři, kteří tímto způsobem nadstandardně zhodnocují svůj kapitál. Pro firmy představuje finGOOD ideálního partnera, který podpoří jejich další rozvoj a růst. Prostřednictvím platformy finGOOD poskytlo českým firmám úvěr již více než 1500 investorů. Více informací najdete na www.fingood.cz.


Kontakty pro média:

Zdena Mallinu

E: zdena@mallinu.cz

Vít Hutař

Marketing Director

E: vit.hutar@fingood.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-finance-internet-průmysl-firmy-IQ Industrial Solutions-finGOOD

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.