Výsledky firmy Shanghai Electric za první pololetí naznačují obrovský růst poptávky po obnovitelných zdrojích energie

Společnost Shanghai Electric (burzovní indexy SEHK: 02727, SSE: 601727), největší světový výrobce a dodavatel zařízení pro výrobu elektřiny, průmyslového vybavení a poskytovatel integračních služeb, nedávno zveřejnila své finanční výsledky za první pololetí roku 2020.


Nejdůležitější informace ze zprávy o finančních výsledcích firmy Shanghai Electric za první pololetí roku 2020

● Tržby společnosti meziročně vzrostly o 0,53 %

● Kumulativní růst nových objednávek zařízení pro energetiku, integračních služeb a průmyslového vybavení dosáhl 40,75 %

● Růst objednávek v segmentu technologií pro větrné elektrárny dosáhl 505,84 %

● Roste popularita technologií pro průmyslovou digitalizaci a budování chytrých měst


Celkové tržby firmy meziročně vzrostly o 0,53 % na téměř 280 milionů čínských jüanů, přičemž obrovský nárůst objednávek byl zaznamenán zejména v segmentu zařízení pro výrobu elektřiny, integračních služeb a průmyslového vybavení. Největší nárůst počtu nových objednávek byl zaznamenán v segmentu zařízení pro výrobu elektřiny, kde se počet objednávek více než zdvojnásobil oproti stejnému období roku 2019 a dosáhl celkového objemu 52 miliard čínských jüanů. Objem nových objednávek v segmentu průmyslového vybavení dosáhl 27 miliard a objem nových objednávek v segmentu integračních služeb vzrostl oproti prvnímu pololetí roku 2019 o 2 miliardy čínských jüanů, na téměř 29 miliard čínských jüanů.


Celkový objem nových objednávek v segmentu nových energetických zařízení dosáhl za první pololetí roku 2020 47 miliardy dolarů. Tyto objednávky, které se týkaly zejména zařízení pro uchovávání energie, výrobu energie ze slunečního záření, větru a biomasy představovaly téměř 80 % všech objednávek zařízení pro výrobu elektřiny. Zbývajících 20 % objednávek pak představovala tradiční zařízení na výrobu elektřiny z uhlí, plynu a jádra.


V sektoru nových energetických zdrojů jen množství objednávek na zařízení pro větrné elektrárny meziročně vzrostl o 505,84 %. Tento nárůst byl částečně tažen technologickým pokrokem, skutečností, že se v Číně podařilo vyrobit nejvýkonnější větrnou turbínu na světě (turbína pro pobřežní elektrárny s výkonem 8 MW-167) a také oznámením, že skupina Shanghai Electric hodlá se svou divizi větrné energetiky vstoupit na burzu. Kromě větrné energetiky se firma Shanghai Electric zaměřuje také na technologie pro jadernou energetiku, kde za první pololetí roku 2020 dosáhla růstu objednávek o 244,8 %. Všechny tyto skutečnosti ukazují, že orientace firmy Shanghai Electric na obnovitelnou energii a nová energetická řešení přináší ovoce, protože společnost Shanghai Electric dokáže uspokojit rychle rostoucí poptávku po těchto technologiích.


Kromě technologií pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů se firma Shanghai Electric také zaměřuje na technologie pro budování chytrých měst budoucnosti. Firma v tomto směru identifikovala čtyři hlavní technické oblasti, které je potřeba změnit, abychom mohli chytrá města budovat, a na tomto projektu spolupracuje s místními úřady a ostatními partnery. Vzhledem k tomu, že firma Shanghai Electric nabízí jak technologie pro budování chytrých měst, tak chytrá energetická řešení a také výrobní a přepravní kapacity, bude hrát v Číně klíčovou roli v budování chytrých měst budoucnosti.


Orientace na chytré výrobní a přepravní technologie a poskytování služeb v tomto segmentu skupině Shanghai Electric přineslo zvýšení počtu objednávek v sektoru chytrých přepravních technologií a služeb o více než 3716 %, na 2,2 miliardy čínských jüanů. Skupina Shanghai Electric také spustila cenami ověnčenou platformu Industrial Internet SEunicloud Platform , která se zaměřuje na čtyři hlavní oblasti digitálních služeb: cloudová řešení, dodavatelský řetězec, elektronické obchodování a chytrá kontraktace. Tato platforma má skupině pomoci urychlit zavádění nových řešení a služeb a přispět k modernizaci energetického průmyslu.


Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1190744/Logo.jpg


KONTAKT: Shen Jin, +86(21)23196217, Email: shenjin@shanghai-electric.com

Keywords Čína-energie-ekologie-Shanghai Electric

Region
Asia, Australia

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.