Běžecký seriál PVZP RunTour startuje sezónu v industriální Ostravě!

20. června v Ostravě odstartuje devátý ročník největšího rodinného běžeckého seriálu v České republice - PVZP RunTour! Díky příznivé epidemiologické situaci se běžci mohou těšit na všechny tratě (tři km, pět km a PVZP Run deset km). Na své si přijdou i ti nejmenší. Rákosníčkovy dětské běhy nebudou chybět. Na každého běžce čeká v rámci startovného spousta výhod, včetně krásné kovové medaile. K tomu bude v areálu Dolních Vítkovic připraveno špičkové běžecké zázemí. Nebude chybět dobré občerstvení a každý, kdo se postaví na start, přispěje padesátikorunou na charitativní účely.


"Mám radost, že omezení nouzového stavu jsou za námi a můžeme v Ostravě rozběhnout první ze závodů rodinného běžeckého seriálu," říká Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s. (PVZP), která je zástupcem generálního partnera devátého ročníku.


Pokud jste s PVZP RunTour ještě nikdy neběželi, start i cíl najdete v úžasném prostředí železáren v Dolních Vítkovicích, přímo pod slavnou Bolt Tower! Hlavním cílem tohoto závodu bude bezpečnost a špičkový běžecký zážitek. Závody PVZP RunTour jsou pověstné svojí skvělou a přátelskou atmosférou. A ta nebude chybět ani v Ostravě! Kvůli covid-19 se ovšem závod v Ostravě neobejde bez menších změn, jak upřesnila ředitelka závodu a celé běžecké série Nikola Mráčková: "Nejdůležitější pro nás je bezpečnost našich běžců, proto jsme v souladu s nařízením vlády České republiky připravili start jednotlivých distancí ve vlnách tak, aby se běžci v zázemí v rámci jednotlivých vln nepotkávali a zároveň byla využita maximální kapacita, kterou nám současné epidemiologické podmínky dovolují. Po celém areálu také běžci najdou dostatek dezinfekce, pitné vody a profesionální zdravotnický dozor."


Dětské Rákosníčkovy běhy odstartují již v 8:30. Tříkilometrová distance vyběhne v 10:00. První vlna závodu na pět kilometrů v 11:00, druhá vlna ve 13:00. A jako poslední si startovní výstřel vychutnají milovníci nejdelší distance na deset km. Jejich start je naplánován na 15:00.


"Chtěla bych všechny běžce požádat, aby se chovali ohleduplně, v zázemí nosili roušky nebo šátky, na start si nebrali žádný doprovod a především, aby dbali na zdraví ostatních běžců," dodává Nikola Mráčková.


Díky partnerství s PVZP je každý běžec v rámci startovného pojištěný proti úrazu. Navíc mohou běžci vyhrát nafukovací paddleboard, fitness náramek, hydratační batoh Camelbag nebo originální věšák na medaile, pokud se zúčastní soutěže Vítězná desítka. Ceny vyhraje deset nejpřesnějších tipů času vítěze ostravského běhu PVZP RunTour na deset kilometrů. Podrobnosti o soutěži jsou na webu www.viteznadesitka.cz.


Volná místa na startu jsou ještě k dispozici, ale neváhejte dlouho. Po několika měsíční běžecké pauze je zájem veliký! Aktuální informace najdete také na Facebooku a Instagramu RunTour.


Registrace na závod najdete na webu www.run-tour.cz. Přijeďte se i vy na vlastní kůži přesvědčit, že i v Ostravě je radost běžet!

Info o PVZP:

Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) je ryze česká univerzální neživotní pojišťovna. Svým klientům nabízí nejen produkty "občanského pojištění" - cestovní pojištění, pojištění vozidel, majetku a odpovědnosti, úrazové pojištění dětí i dospělých či pojištění závažných onemocnění, ale zaměřuje se také na komerční zdravotní pojištění cizinců a pojištění podnikatelů, firem a zdravotnických zařízení. Jejím jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP), tedy největší zdravotní pojišťovna v ČR. Přes podobné zkratky je mezi oběma pojišťovnami jasný rozdíl ? PVZP nabízí komerční pojištění lidí a firem pro případ nejrůznějších rizik, VZP poskytuje veřejné zdravotní pojištění. Prosíme nezaměňovat!!

Info o PVZP RunTour:

PVZP RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny s ohledem na kratší tratě - tři, pět a deset kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím seriálu se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. PVZP RunTour, je radost běžet!


Více informací:

Nikola Mráčková - ředitelka seriálu, e-mail: nikola.mrackova@geometry.com

Fotografie: https://www.uschovna.cz/zasilka/YTM473BBAS773HTA-S9U/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-kondice-pojišťovny-charita-PVZP

Region
Ostrava region

Category
Media, society and lifestyle
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.