Nová příloha o boji evropských institucí s koronavirem

PR servis Protext ČTK otevřel ve spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v České republice speciální přílohu Evropa proti covidu-19. Příloha je publikována na webu Českénoviny.cz, který má více než dva miliony reálných uživatelů měsíčně, a využívat bude i dalších komerčních distribučních kanálů národní tiskové agentury. Pražská kancelář EP tak bude informovat o činnosti Evropského parlamentu a celé Evropské unie při řešení následků koronavirové krize.


"Evropská unie udělala a stále dělá mnoho věcí, které mohou přímo pomoci v této nelehké situaci, ale ví se o nich jen málo,“ řekla tisková atašé EP v České republice Iva Laňová. Protext ČTK dává prostor evropským institucím nedlouho poté, co publikoval podobnou komerční přílohu Firmy a koronavirus pro české podnikatele a společnosti. "Využíváme unikátního distribučního modelu, který klientům umožní oslovovat zároveň B2B i B2C cílovou skupinu," dodal ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele.


Evropský parlament schválil už na mimořádném zasedání 26. března, že z fondů EU bude vyplaceno 37 miliard eur na podporu zemím, které jsou nejvíce zasaženy pandemií nového koronaviru. Tato investiční iniciativa umožňuje zrychlené vyčlenění peněz pro zdravotnickou péči, malé a střední podniky, pracovní trhy a další zranitelná odvětví ekonomik členských států. Česko může mít k dispozici zhruba 30 miliard korun.


"Abychom naše země zachránili, musíme v Evropě jednat společně. Měli bychom dělat více. Dnešním heslem pro Evropu musí být solidarita. Nikdo nebude ponechán v řešení problémů sám a nikdo by neměl jednat jen na vlastní pěst," prohlásil předseda Evropského parlamentu David Sassoli.


Speciální příloha o boji evropských institucí proti následkům onemocnění covid-19 bude minimálně do konce července dostupná a neustále doplňovaná aktuálními informacemi na adrese www.ceskenoviny.cz/special/eu-covid/.

Keywords ČR-EU-koronavirus-parlament-média-internet-ČTK

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
Politics, public administration and courts
IT, telecommunications
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.