Fúze roku na poradenském trhu: Grant Thornton se spojil s většinou bývalých firem skupiny BDO, atakuje velkou čtyřku

České společnosti z poradenské skupiny Grant Thornton a většina bývalých tuzemských firem ze skupiny BDO se dohodly na spojení

České společnosti z poradenské skupiny Grant Thornton a většina bývalých tuzemských firem ze skupiny BDO se dohodly na spojení

České společnosti z poradenské skupiny Grant Thornton a většina bývalých tuzemských firem ze skupiny BDO se dohodly na spojení. Od dubna působí na českém trhu pod globální značkou Grant Thornton.


Vznikla tak pátá největší a nejrychleji rostoucí poradenská skupina v České republice s obratem přes 750 milionů korun, která zaměstnává více než 500 odborníků z oblastí daní, auditu, účetnictví, manažerského poradenství, IT poradenství, práva, ekonomického znalectví a oceňování a zpracování mezd. Cílem nově vzniklého silného hráče je rozpohybovat současné stojaté vody trhu poradenských firem.


"Tuto fúzi považujeme za skvělou příležitost vybudovat v České republice stabilní poradenskou skupinu, což je zejména s ohledem na aktuální vývoj ekonomiky velmi důležité. Grant Thornton se s přehledem stal pátou největší poradenskou firmou na našem trhu. V mnoha oborech působnosti navíc patříme již nyní k těm nejsilnějším, a teď je načase posunout výše celý Grant Thornton," říká zakládající společník skupiny Grant Thornton Czech Republic a dosavadní managing partner Grant Thornton Advisory David Pirner.


"Důležitá je pro nás dlouhodobá vize úspěšného podnikání celé skupiny. Když jsme během minulého roku navázali úzkou spolupráci s profesionály ze společnosti Grant Thornton, rychle jsme si potvrdili, že představu o podnikání sdílíme. Díky této zkušenosti jsme se rozhodli k významnému prohloubení spolupráce, které vyvrcholilo spojením firem pod značku Grant Thornton," vysvětluje zakládající společník společnosti Grant Thornton Czech Republic Tomáš Brabenec. Ten byl doposud partnerem části firem, které byly dříve součástí BDO.


"Za dvě dekády našeho působení na trhu jsme se vypracovali mezi silné hráče a jako samostatná česká firma jsme dosáhli maxima. Zapojení do renomované mezinárodní sítě je logickým krokem, protože budeme moci dále rozvinout naše znalosti a zkušenosti," doplňuje zakládající společník skupiny Grant Thornton Czech Republic Ivan Fučík, dosavadní partner auditorské a daňové poradenské firmy Fučík & Partneři.


V novém holdingu Grant Thornton Czech Republic a.s. se díky finální dohodě podepsané 30. března 2020 spojují Grant Thornton Advisory, Grant Thornton Valuation, Grant Thornton Tax & Accounting, Grant Thornton Audit, dále společnost Fučík & Partneři a firmy dříve vystupující ve skupině BDO, nyní pod značkou GT TAX, GT Appraisal services - Znalecký ústav a GT Accounting & Payroll. Všechny firmy se již na podzim tohoto roku sestěhují do nových společných kanceláří.


Společnost Grant Thornton Česká republika je součástí světové poradenské společnosti Grant Thornton International Ltd. se sídlem ve Velké Británii. Působí ve 140 zemích, kde své odborné služby poskytuje cca 56 000 profesionálů. Skupina Grant Thornton v roce 2019 dosáhla ve světě obratu 6 mld. USD. Grant Thornton je na českém trhu nejrychleji rostoucí poradenskou firmou a vybudoval si zde velmi silnou pozici. Poskytuje komplexní nabídku služeb od oblasti daňového, manažerského a transakčního poradenství, auditu, oceňování a znaleckých služeb až po služby mzdového účetnictví. Zaměřuje se na veřejný sektor a soukromé firmy.


Kontakt: www.grantthornton.cz

Keywords ČR-hospodářství-služby-firmy-Grant Thornton Czech Republic

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Services, tourism
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.