Cluster Atlas 900 AI společnosti Huawei získal ocenění Red Dot Award 2020

Cluster Atlas 900 AI společnosti Huawei se stal vítězem soutěže Red Dot Award pro rok 2020. Cenu získal díky jedinečnosti mezi tisíci přihlášených produktů. Cluster Atlas 900 AI byl posouzen odbornou porotou a byl oceněn za svůj špičkový design a průlomovou inovaci. Po clusterech Atlas 300 a Atlas 500 se Atlas 900 stává třetím členem rodiny Huawei Atlas, který získal ocenění Red Dot Award. Tato ocenění jsou znakem bezkonkurenční kvality a designu produktů Huawei Atlas.

Cluster Atlas 900 AI stanovil nový standard se svou špičkovou clusterovou sítí, modulárním využitím, systémem odvádění tepla, holistickým designem, výkonem, rozšiřitelností a detaily zaměřenými na člověka.

● Špičková clusterová síť: Atlas 900 jako vrchol computingu s AI kombinuje tisíce procesorů Huawei Ascend 910 AI a vytváří nejrychlejší AI tréninkový klastr na světě. Atlas 900, v popředí vědeckého výzkumu a podnikových inovací, podporuje výzkumné pracovníky s dosud nevídanou rychlostí v oblasti „tréninku" modelů umělé inteligence pomocí obrazových a video dat. Klastr je ideální pro každodenní nebo složité úkoly a významně posiluje způsoby zkoumání vesmíru, předpovědi počasí, zkoumání přírodních zdrojů a uvádění autonomních automobilů na trh.

● Modulární využití: Klastr Atlas 900 AI poskytuje flexibilní řešení pro usnadnění rozšiřování kapacity ve specifických scénářích. Nabízí bohaté výpočetní zdroje ve formě cloudových služeb, čímž je technologická inovace a inkluzivní AI přístupnější.

● Dokonalý systém odvádění tepla: Atlas 900 obsahuje špičkové hybridní kapalné chlazení, které využívá adiabatickou technologii na úrovni racků a podporuje poměr chlazení kapalin přesahující 95 %. Konstrukce dokonale odvádí teplo na každém racku se spotřebou energie až do 50 kW, čímž je dosaženo účinnosti využití energie (PUE) nižší než 1,1, která je nejlepší energetickou účinností pro datová centra ve své třídě (ideální PUE je 1,0). Atlas 900 pracuje s velmi nízkou spotřebou energie a hlukem, je také prostorově úspornější o 80 %.

● Holistický design: Klastr Atlas 900 AI se vyznačuje jednotným a kompaktním integrovaným designem. Racky na obou stranách jsou ve tvaru hranatých závorek „[ ]". Hranaté závorky se v počítačové vědě používají k reprezentaci znakových sad a rovněž představují nejméně běžný násobek v teorii elementárních čísel. Tato analogie je ideální pro klastr Atlas 900 AI, protože nárůst počtu zařízení není jednoduše rovnicí 1+1=2, ale spíše exponenciálním nárůstem vynikajícího výpočetního výkonu AI.

● Výkon: Architekt vyhladil hrany a povrch klastru Atlas 900 AI, aby dodal působivý, futuristický vzhled v souladu s vynikajícím výkonem potřebným pro digitální věk.

● Rozšiřitelnost: Konstrukce přispívá k flexibilní rozšiřitelnosti Atlasu 900. Klastr racků při jejich dalším přidávání udržuje pocit přirozené kontinuity a účinnosti, které rezonují s daty plynoucími v klastru.

● Detaily zaměřené na člověka: Atlas 900 klade důraz na detail do míry, do jaké žádný z jeho protějšků dosud nedosáhl. Každý centimetr klastru vyzařuje kvalitu, přirozenou i revoluční ve své estetice a technologii.

Cena Red Dot Award je jedním z nejprestižnějších ocenění za průmyslový design na světě. Toto ocenění je jen nejnovějším ze seznamu uznání spojených s rodinou výrobků Atlas. Mezi další ocenění patří ocenění GSMA GLOMO Awards 2020, kde cluster Atlas 900 před několika měsíci získal cenu Tech the Future Award (ocenění za technologii budoucnosti).

O společnosti Huawei

Huawei je předním světovým poskytovatelem infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT) a inteligentních zařízení. S integrovanými řešeními ve čtyřech klíčových oblastech - telekomunikačních sítích, IT, inteligentních zařízeních a cloudových službách - jsme odhodláni přinášet digitalizaci každému člověku, domácnosti a organizaci pro plně propojený, inteligentní svět.

Komplexní portfolio produktů, řešení a služeb společnosti Huawei je jak konkurenceschopné, tak bezpečné. Prostřednictvím otevřené spolupráce s ekosystémovými partnery vytváříme trvalou hodnotu pro naše zákazníky, pomáháme lidem, obohacujeme domácí život a inspirujeme inovace v organizacích všech forem a velikostí.

Ve společnosti Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Intenzivně investujeme do základního výzkumu a zaměřujeme se na technologické průlomy, které pohánějí svět kupředu. Zaměstnáváme více než 194 000 pracovníků a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei, založená v roce 1987, je soukromá společnost plně vlastněná jejími zaměstnanci. Pro více informací o společnosti Huawei naleznete na stránkách www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

O ocenění Red Dot Award

Ocenění Red Dot Award je mezinárodně uznávanou známkou nejlepší kvality designu. Ocenění uděluje Design Zentrum Nordrhein Westfalen v německém Essenu. Ocenění Red Dot Award, spolu s cenou IF Award z Německa a cenou IDEA Award z USA, jsou špičkovými cenami za design na světě. Každý rok o cenu Red Dot soutěží desítky tisíc příspěvků. Oceněny jsou pouze produkty s nepřekonatelnou inovací, použitelností a uživatelskými zkušenostmi.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1141221/AI_cluster.jpg

KONTAKT: Wanni Zhong, zhongwanni@huawei.com, +86-18566662551

Keywords Německo-komunikace-internet-počítače-Huawei

Region
Europe, EU, NATO

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.