Slavnostní zahájení Srdíčkových dnů na nám. Míru v Praze

V pondělí 23. září se na pražském náměstí Míru koná Zábavné odpoledne pro děti i dospělé, které odstartuje další ročník podzimních Srdíčkových dnů, veřejné sbírky na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi, kterým Život dětem pomáhá již více 19 let. Akce potrvá od 12:30 do 16:30 hodin a nabídne setkání se známi českými zpěváky a herci, preventivní zdravotní program, ale i zábavu pro ty nejmenší.

Naše pozvání i letos přijala řada českých zpěváků a herců. Pokud přijdete, můžete se setkat s Bárou Basikovou, Leonou Machálkovou, Monikou Absolonovou, Petrou Černockou, Petrem Kolářem, Standou Hložkem a mnoha dalšími. Děti pobaví klaun Ferda a Sněhurka s různými soutěžemi nebo třeba s tolik oblíbeným malováním na obličej. Potěší Vás také členové divadla sklep Hana Navarová a Jára Vaculík nebo stepující členové Tanečního studia Andrea.

Vedle hlavního zábavního programu budou na místě probíhat také preventivní zdravotní akce. V průběhu odpoledne budou návštěvníkům k dispozici dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kteří jim zdarma zkontrolují pihy a mateřská znaménka a všem zájemcům odborníci z PROMEDICA PRAHA GROUP a.s. změří hladinu cukru v krvi. Dětští návštěvníci mohou zase využít přítomných specialistů z Ortoptiky dr. Očka, kteří jim proměří zrak.

Studenti ze Středního odborného učiliště gastronomie z Prahy 10 budou od rána péct tradiční koláče, na kterých si návštěvníci mohou pochutnat. Výtěžek z jejich prodeje bude věnován vážně nemocným dětem.

Vážně nemocné děti budete moci podpořit také nákupem našich sbírkových předmětů. Mezi nimi nebudou chybět ani tolik oblíbené magnetky se zvířátky a různobarevné propisovací tužky. Právě tyto magnetky spolu s propisovacími tužkami budou studenti v celé naší republice v rámci Srdíčkových dnů prodávat od pondělka 23.9. do pátku 27.9.

Za získané peníze pořídíme nemocným dětem potřebné zdravotní a rehabilitační pomůcky, ozdravné či rehabilitační pobyty a další potřebná vybavení, bez kterých se neobejdou.

Všechny srdečně zveme na nám. Míru 23.9. Zábavné odpoledne je naším dárkem všem, kteří vědí, že laskavá pomoc druhým je nezbytná a měla by být pro všechny samozřejmostí.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková - ředitelka Život dětem o.p.s.

mobil: 603 216 461

e-mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

Keywords ČR-sociální-zdraví-zábava-děti-charita-Život dětem

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
Media, society and lifestyle
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.