5. ročník akce "(nejen) Běháme pro děti" přinesl výtěžek 355 tisíc korun!

V neděli 23. 6. 2019 proběhl 5. ročník oblíbené akce "(nejen) Běháme pro děti" v pražském parku Na Pankráci. Sportovně-zábavné odpoledne si přišli užít nejen sportovní nadšenci, ale také rodiny s dětmi a fanoušci, kteří si s dobrým jídlem a pitím v ruce vychutnávali atmosféru a pozorovali dění na podiu i kolem. Výtěžek akce činí krásných 355 000 Kč a je v plné výši věnován na podporu dětí a mladých lidí z dětských domovů.

Celým odpolednem nás provázeli známí moderátoři En.dru a Nasty, kteří na podiu postupně přivítali pop-rockovou kapelu On Fire, děti z dětského domova Česká Lípa a kouzelníky Martina Kellmana a Richarda Nedvěda, kteří za pomoci dětských diváků z hlediště předvedli svou interaktivní show.

Pro návštěvníky byly i letos přichystané jednak dětské běhy na 100 a 300 m, ale samozřejmě i hlavní běhy na 1 a 5 km, které byly měřeny pomocí časomíry. První z těchto závodů odstartoval v 15:00 pan místostarosta MČ Praha 4, Josef Svoboda, druhý o hodinu později paní starostka, Irena Michalcová, která následně předala absolutnímu vítězi, Arnoldu Loaizovi, pohár. Ten zvítězil s neuvěřitelným časem 17 minut a 53 vteřin.

V průběhu celého dne návštěvníci mohli vyzkoušet také test fyzické zdatnosti v podobě sedmi sportovních disciplín, poměřit své síly na street workout workshopu, v dětské zóně vytvořit vlastní placku, vymodelovat balónek u Balónkové Evičky nebo si udělat památeční fotku. Den byl tradičně zakončen tombolou o spoustu hodnotných cen!

"Myslím, že mluvím za všechny z DEJME DĚTEM ŠANCI, když řeknu, že nás moc těší, v jakém počtu jsme se na akci sešli. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na Běháme pro děti podíleli a bez nichž by nebylo možné ji uspořádat, zejména Nadaci ČEZ a MČ Praha 4, ale také všem dalším partnerům, dodavatelům, účinkujícím, dobrovolníkům a v neposlední řadě i návštěvníkům," říká koordinátorka projektu Jana Havlíčková.

Kontakt:

Sarah Christensenová

sarah@dejmedetemsanci.cz

tel.: 733 604 309

www.dejmedetemsanci.cz

www.behamprodeti.cz

Poznámka pro redaktory:

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým dospělým vyrůstajícím v dětských domovech na území celé České republiky, zejména při jejich osamostatňování. Zároveň nabízí lidem možnost podpořit konkrétní dítě z dětského domova takovou formou, která je pro něj přijatelná po stránce lidské i finanční. V současné době DEJME DĚTEM ŠANCI spolupracuje se 40 dětskými domovy ve všech krajích ČR a ve svých projektech má zařazeno průběžně více než 250 dětí. Více informací naleznete na webových stránkách www.dejmedetemsanci.cz.

DEJME DĚTĚM ŠANCI o.p.s. je držitelem značky "Spolehlivá veřejně prospěšná organizace".

Keywords ČR-kondice-sociální-děti-firmy-Dejme dětem šanci

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.