Gebrüder Weiss roste o 8 procent

● V uplynulém obchodním roce (kalendářní rok 2018) společnost Gebrüder Weiss zaznamenala celosvětový růst obratu.

● Část zisku (50 mil. Eur) investováno do digitalizace procesů a výstavby nové infrastruktury.

● Společnost v roce 2018 úspěšně dokončila personální změny středního a top managementu.

● Velké vytížení pozemní přepravy posiluje leteckou i námořní síť v zámoří a Německu.

Společnost Gebrüder Weiss se za uplynulý hospodářský rok může pyšnit mimořádně pozitivním růstem obratu. Předběžně vypočtený čistý obrat činí 1,67 mld. eur, což představuje meziroční nárůst o 8,3 procenta. "Jsme velice spokojeni s vývojem obchodu. Byl to dobrý rok. I přes velké vytížení všech kapacit a systémů se nám podařilo udržet kvalitu našich služeb," říká Wolfram Senger-Weiss, předseda managementu firmy Gebrüder Weiss, který upozorňuje, že jen v České republice činil čistý roční obrat 70 mil. eur.

Část zisku společnost znovu investuje do rozvoje společnosti a zkvalitnění služeb zákazníkům. Firma si slibuje mnohé nejen od digitalizace, která má za cíl lepší plánování, optimalizaci procesů a nové možnosti komunikace, ale i od dalších investic do nové fyzické infrastruktury. V roce 2018 činily tyto investice kolem 50 milionů eur. Podíl vlastního kapitálu se přitom podařilo udržet na stabilně vysoké úrovni 58 procent, což zaručuje velkorysou nezávislost na úvěrových bankách.

Pozemní přeprava: Mistrně zvládnuté úkoly

"Nosným pilířem můžeme v roce 2018 označit divizi pozemní přepravy. Ve velmi silném konkurenčním prostředí dosáhl organizační nárůst 7,5 procenta," prozrazuje Senger-Weiss. Zatímco se setrvale dobrá konjunktura postarala o poptávku, potýkala se společnost Gebrüder-Weiss s nedostatkem řidičů, omezenými skladovými prostory a výraznými rozdíly v objemu zásilek. "Díky našemu know-how, rozumnému poměru kvalita/cena, ale i maximálně loajálním zaměstnancům jsme vše zvládli," shrnuje Wolfram Senger-Weiss.

Pokračující výstavba poboček v zámoří a zahraniční rozmach

V divizi letecké a námořní přepravy zaznamenala firma Gebrüder Weiss 12procentní nárůst obratu. Rok po novém uspořádání celosvětové sítě pokračovala firma v investicích do rozvoje poboček v Asii, USA a Německu, ale i do výstavby transpacifických přepravních tras mezi Severní Amerikou a Asií.

Nárůst v divizi B2C a stabilní pozici lídra na trhu v divizi B2B zaznamenala rovněž společnost DPD Austria, jejímž členem je i balíková služba firmy Gebrüder Weiss (Gebrüder Weiss Paketdienst). Objem přepravených zásilek vzrostl o 4 procenta. Zaměstnanci DPD Austria tak v roce 2018 poprvé překročili hranici 50 milionů balíků.

Další rozmach dodávek do domu

Díky rozvoji e-commerce a vzrůstající oblibě využívání e-shopů se pozitivně vyvíjela i divize Dodávek do domu (Home Delivery). Koncovým zákazníkům společnost Gebrüder Weiss doručila cca 900 tisíc zásilek, z toho jen v České republice, kde tato služba funguje od roku 2009, 125 000 zásilek. V Rakousku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku a nově i v Rumunsku pak k zákazníkům Gebrüder Weiss patří mezinárodní řetězce prodejen nábytku, prodejce elektro a stavební trhy. Firma je schopna zajistit i montáž a zapojení přístrojů nebo nábytku přímo v místě doručení.

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků

V roce 2018 dokončila firma Gebrüder Weiss personální změny na různých úrovních managementu, od obchodního přes regionální až po vedení na pobočkách. Díky systematickému rozvoji řídicích pracovníků bylo možné všechny nové posty obsadit z interních firemních zdrojů. "To je skvělý příklad vnitřní síly organizace a firemní kultury. Jednak tím ukazujeme, že věříme v kontinuitu, zároveň jsme však s tímto týmem za zády dobře připraveni na výzvy digitální budoucnosti," říká Wolfram Senger-Weiss.

Společnost Gebrüder Weiss patří k nejlepším zaměstnavatelům v odvětví logistiky. V minulém roce byla provedena anketa mezi 5 720 zaměstnanci v 19 zemích Evropy. Výsledek: více než 90 procent zaměstnanců je hrdých na to, že pracují ve firmě Gebrüder Weiss, a doporučují společnost jako vhodného zaměstnavatele. "Díky velkému množství odborných lektorů nabízí firma Gebrüder Weiss široké spektrum možností budování kariéry. A to nejen pro kvalifikované pracovníky z oblasti spedice a logistiky, ale i pro obchodní analytiky a experty v oblastech IT nebo HSEQ," říká Wolfram Senger-Weiss. Počet zaměstnanců vzrostl v meziročním porovnání zhruba o 6 procent na 7112 zaměstnanců.

O společnosti:

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností - mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.

Kontakt:

Šárka Hálová

Marketing Manager Gebrüder Weiss spol. s.r.o.

Tel.: +420 724 068 178

E-mail: sarka.halova@gw-world.com

www.gw-world.com

Keywords ČR-služby-doprava-firmy-Gebrüder Weiss

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.