Děti budou podpořeny částkou 1,264.000 Kč!

Ve středu 7.11.2018 se konala tradiční Vánoční charitativní aukce neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI, letos už podruhé v krásném prostředí Hartigovského paláce v Praze 1. Poprvé byla překonána hranice milionu a celkový výtěžek se dostal na neuvěřitelných 1,264.000 Kč! Tato krásná částka je určena na podporu dětí ze spolupracujících dětských domovů po celé republice.

Hlavním partnerem a spolupořadatelem akce byla opět Karla Ašerová, členka Výboru podporovatelů DDŠ. Aukční katalog obsahoval celkem 16 položek, které dražitelům nabízely jak nevšední zážitky, tak i umělecká díla. Do kategorie zážitků patřil např. víkendový pobyt ve Švýcarsku věnovaný cestovní kanceláří Exclusive Tours, tři lekce plavání s profesionálním trenérem plavecké školy Happy Swim, večeře s Ondřejem Hejmou v michelinské restauraci La Degustation, nebo návštěva představení Dvě noci na Karlštejně a zákulisí divadla Kalich s patronkou DDŠ Lucií Benešovou. Dále měli dražitelé možnost získat unikátní umělecká díla: metalurgickou malbu Srdce pro tuto příležitost vytvořil Ladislav Vlna, svůj známý pop-artový obraz Success poskytl Pasta Oner, slovenský sklář Achilleas Sdoukos věnoval sochu tvořenou taveným sklem, animátorka Eliška Podzimková ilustrovanou fotografii Náplavky a speciálně pro tento večer vytvořil známý malíř Igi Brezo abstraktní obraz s názvem Radost ze života. V aukční nabídce byly dále krásné večerní šaty z atelieru Tatiana, zlatý přívěšek v podobě anděla z dílny JK Jitka Kudláčková a sada šperků z betonu od společnosti Gravelli. Na své si přišli i sportovní fanoušci, kteří si mohli vydražit oblečení biatlonového týmu věnované českou biatlonovou reprezentací a podepsané ligové dresy fotbalových klubů SK Slavia Praha, AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň. Set vín do aukce věnovalo vinařství Kolby.

Překvapení si na samý závěr připravila moderátorka Nela Boudová, která přidala ještě jeden dražební předmět - unikátní obraz Ivana Štěpána malovaný rozžhaveným sklem. Večerem spolu s Nelou provedl stejně jako v loňském roce skvělý licitátor Petr Skočdopole.

O hudební zážitek se postaral Andrej Lekeš, mladý nadějný violoncellista, student plzeňské konzervatoře, který zahrál dvě skladby od Johanna Sebastiana Bacha. Večer zpříjemnil kromě vystoupení také lahodný raut.

"Za úžasný výtěžek dnešního večera patří velké poděkování Karle Ašerové, všem, kdo nám dražené předměty a zážitky věnovali, samozřejmě všem dražitelům, ale i těm, kteří nás přišli podpořit, a skvělým moderátorům. Z výsledku letošní aukce mám opravdu velikou radost a věřím, že potěší i všechny mladé lidi, kterým díky tomu můžeme pomáhat," říká ředitelka a zakladatelka organizace DEJME DĚTEM ŠANCI, paní Michaela Chovancová.

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým dospělým vyrůstajícím v dětských domovech na území celé České republiky zejména při jejich osamostatňování. Zároveň nabízí lidem možnost podpořit konkrétní dítě z dětského domova takovou formou, která je pro něj přijatelná po stránce lidské i finanční. V současné době DEJME DĚTEM ŠANCI spolupracuje se 40 dětskými domovy ve všech krajích ČR a ve svých projektech má zařazeno průběžně více než 250 dětí. Více informací naleznete na www.dejmedetemsanci.cz

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. je držitelem značky „Spolehlivá veřejně prospěšná organizace“.

Kontakt:

Jana Havlíčková

e-mail: jana@dejmedetemsanci.cz, GSM: 731 536 120

www.dejmedetemsanci.cz

Keywords ČR-sociální-děti-Vánoce-charita-Dejme dětem šanci

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.