Ve Sněmovně dnes získalo převahu srdce

"Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Srdce s láskou darované v prostorách jednacího sálu Poslanecké sněmovny vnímám symbolicky. Právě zde se rodí zákony a svým způsobem píše historie - a připusťme si, že tu většinou vítězí rozum nad srdcem. Doufám, že atmosféra ryzí dětské srdečnosti, upřímné lidskosti, vzájemné podpory a empatie, kterou sem vnesli organizátoři akce a hlavně soutěžní kolektivy dětí, přetrvá ve sněmovně co nejdéle," zahájil dnešní setkání vítězů 4. ročníku celostátní soutěže Srdce s láskou darované předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, který má nad soutěží záštitu.

V hlavním zasedacím sále zasedly na místa poslanců téměř dvě stovky žáků, učitelů, vychovatelů a dalších příznivců tohoto projektu. Sjeli se do Prahy z různých koutů republiky jako nejlepší z 4200 dětí z více než 150 škol, které se do čtvrtého ročníku Srdce s láskou darovaného zapojily. Na mnoha školách probíhala školní kola, Srdcem žily opět celé obce a regiony. Do soutěže nakonec přišlo 211 přihlášek, z nichž vybrat tu nejlepší práci dalo porotě, ve které mimo jiné zasedali herci Studia Ypsilon Martin Dejdar, Jiří Lábus a Jan Jiráň s ředitelem Ypsilonky Janem Schmidem, hodně zabrat.

Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích. V mladší (MŠ a 1. a 2. třídy) zvítězila 1. B z PJZŠ Horáčkova v Praze 4 se svou Knihou pro tatínka. Ve starší kategorii (3. až 9. ročníky základních škol) získaly první místo dívky z 8. D ZŠ s RVMPP Buzulucká v Teplicích za práci Pomáháme srdcem. V obou hlavních kategoriích porota udělila dokonce dvě třetí místa. Mimořádnou cenu nejen za technickou tvořivost a Cenu Mírového běhu obdrželi osmáci ze ZŠ v Březové za svoje Poselství lidem. Novinkou letošního ročníku bylo zvláštní ocenění za šíření myšlenky projektu Srdce s láskou darované v zahraničí udělené České škole Václava Havla v Dallasu a České škole Milán. A tradičně se hlasovalo na internetu, kde děti nasbíraly přes 105 tisíc hlasů. Veřejnou hlasovací soutěž nakonec vyhráli třeťáci z Církevní ZŠ v Kroměříži se Srdcem pro Aničku. Tatáž škola obdržela i Zvláštní ocenění pro školu za školní kolo.

Za myšlenkou soutěže Srdce s láskou darované stojí od počátku vydavatelství ANTECOM a společnost OPTYS, které jsou také jejími hlavními organizátory a sponzory. Patronem je Studio Ypsilon. Dalším významným sponzorem je strojírenská firma FILÁK. K nim se letos připojily například společnosti RENE, Centropen, Duhová kočka, Muzeum a galerie Orlických hor, Boutique hotel Radun, Magic Helena, čokoládovna Pralinka, perníkárna JaJa, Inpublic či skupina Čechomor. Hlavním mediálním partnerem je časopis AGE.

Více informací najdete na www.srdceslaskou.cz. Na tomto webu a v zářijovém vydání časopisu AGE se dozvíte také víc o jubilejním pátém ročníku.

Foto: zdroj PSP ČR

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

Redakční servis: +420 602 313 176

produkce@antecom.cz

www.srdceslaskou.cz

www.facebook.com/srdceslaskou

www.age-management.cz

www.antecom.cz

priloha

priloha

priloha

priloha

priloha

Keywords ČR-sociální-školy-výtvarné-sněmovna-děti-firmy-ANTECOM

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Science, education and school system
Politics, public administration and courts
Media, society and lifestyle
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.