Gebrüder Weiss oznamuje jméno nástupce Wolfganga Niessnera

Po téměř 14 úspěšných letech strávených v pozici předsedy představenstva 
Gebrüder Weiss složí Wolfgang Niessner na konci roku 2018 svou operativní funkci a odejde 
do penze. (Zdroj: Gebrüder Weiss)

Po téměř 14 úspěšných letech strávených v pozici předsedy představenstva Gebrüder Weiss složí Wolfgang Niessner na konci roku 2018 svou operativní funkci a odejde do penze. (Zdroj: Gebrüder Weiss)

Jürgen Bauer, dlouholetý regionální vedoucí GW východ, bude od roku 2019 
členem představenstva. (Zdroj: Gebrüder Weiss) Od roku 2019 převezme funkci předsedy představenstva Gebrüder Weiss pan 
Wolfram Senger-Weiss. (Zdroj: Gebrüder Weiss)

"Jeho éra se vyznačuje důslednou profesionalizací a inteligentní expanzí" /Od roku 2019 bude předsedou představenstva Wolfram Senger-Weiss / Jürgen Bauer, dosavadní ředitel a regionální vedoucí GW východ, se stane členem představenstva pro divizi pozemní přepravy.

Wolfgang Niessner (63) stojí v čele mezinárodního logistického koncernu Gebrüder Weiss od roku 2005. Jeho významnými úspěchy korunovaná profesní dráha na konci roku skončí - alespoň co se operativního řízení týče. Jak oznámila dozorčí rada společnosti, Wolfgang Niessner odchází 31. 12. 2018 plánovaně do penze. "Wolfgang Niessner posunul společnost Gebrüder Weiss ve všech ohledech dále", říká Caspar Einem, předseda dozorčí rady Gebrüder Weiss. "Jeho éra se vyznačuje důslednou profesionalizací a inteligentní expanzí." Pod jeho vedením se společnost, jejíž kořeny sahají až do 15. století, rozrostla v mnoha odvětvích téměř dvojnásobně. V roce 2004 činil obrat společnosti Gebrüder Weiss 700 milionů euro, dnes je to 1,55 miliard. Počet poboček se zvýšil ze 102 na 150. Počet zaměstnanců vzrostl z téměř 3 500 na více než 7 000. "Wolfgang Niessner se ukázal být zcela důstojným nástupcem Heidi a Paula Senger-Weissových a svému nástupci předává naprosto zdravou firmu, která se po celém světě prezentuje jako kvalitní poskytovatel služeb v mnoha odvětvích logistiky. Se svým portfoliem služeb a výrazným týmovým duchem je dobře připravená na budoucí rozvoj. Za tuto skvělou práci patří Wolfgangu Niessnerovi nejvyšší uznání dozorčí rady a všech zaměstnankyň a zaměstnanců společnosti", říká Caspar Einem.

Wolfgang Niessner složí svou funkci předsedy představenstva a člena představenstva odpovědného za divizi pozemní přepravy na konci roku. Předpokládá se, že v nadcházejícím roce Wolfgang Niessner posílí dozorčí radu Gebrüder Weiss a zůstane tak i nadále ve společnosti činný.

Novým předsedou představenstva bude Wolfram Senger-Weiss

Nástupcem Wolfganga Niessnera na pozici předsedy představenstva nebude nikdo neznámý: Od ledna 2019 ponese hlavní odpovědnost za osudy mezinárodního logistického koncernu Wolfram Senger-Weiss. Také Wolfram Senger-Weiss je už od roku 2005 členem představenstva Gebrüder Weiss a je odpovědný za rezort financí, právní oddělení, nákup, správu nemovitostí, HSEQ, interní revize a M&A. "Wolfram Senger-Weiss se po celou éru Niessnera podílel na všech podstatných strategických iniciativách společnosti. Jsme přesvědčeni, že pan Senger-Weiss úspěšně provede firmu všemi úskalími naší doby a zajistí pro GW stálou pozici mezi celosvětově významnými poskytovateli logistických služeb," tolik Caspar Einem. Wolfram Senger-Weiss je od roku 2012 prezidentem rakouského centrálního svazu Spedice & Logistika a v této funkci je také odpovědný za rakouskou logistickou pobočku. Tento rodák z Vorarlberska žije ve Vídni a pravidelně pendluje mezi centrálou Gebrüder Weiss v Lauterachu ve Vorarlbersku a pobočkou ve Vídni. Wolframu Senger-Weissovi je 47 let, je ženatý a má tři děti.

Odchodem Wolfganga Niessnera dojde ke změně také u pozice člena představenstva pro pozemní přepravu. Členem představenstva pro toto odvětví se stane Jürgen Bauer (48), dlouholetý regionální vedoucí GW východ. Peter Kloiber bude jako doposud odpovědný kromě KEP a New Business také za ústřední odvětví IT služby, personální rozvoj, Brand management a komunikace, logistika a výzkum a vývoj. Heinz Senger-Weiss bude odpovědný za odvětví Air & Sea, distribuce a clo. „Dozorčí rada je s vývojem společnosti celkově velmi spokojená“, říká Caspar Einem. "Těší nás tedy, že od nadcházejícího roku budou v představenstvu i nadále čtyři osvědčení manažeři, kteří v minulých letech výrazně přispěli k úspěchu společnosti a dávno prokázali, že je pro ně důležité zachovat specifickou pracovní atmosféru, kterou mnozí označují jako Orange Family."

Tímto oznámením o změně ve vrcholovém managementu chce společnost s dostatečným předstihem informovat své zaměstnance, zákazníky a partery o změnách v představenstvu. Wolfram Senger-Weiss a Jürgen Bauer se ke svým novým pozicím vyjádří až na začátku roku 2019.

O firmě Gebrüder Weiss

S přibližně 7 000 zaměstnanci, 150 vlastními pobočkami a předběžným ročním obratem 1,55 miliardy eur (v roce 2017) se společnost Gebrüder Weiss řadí k předním evropským dopravním a logistickým společnostem. Akciová společnost Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v Lauterachu (Rakousko) zastřešuje vedle hlavních oblastí své obchodní činnosti, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, také řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností. K nim patří mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech společnosti), dicall (řešení pro komunikaci, výzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a Gebrüder Weiss Paketdienst (balíková služba Gebrüder Weiss), společník rakouské zásilkové služby DPD. Tyto vazby umožňují koncernu reagovat rychle a pružně na přání zákazníků. Rodinná firma, jejíž historie podnikání v oblasti přepravy sahá více než 500 let do minulosti, je zároveň špičkou v oblasti ekologických, ekonomických a sociálních opatření a průkopníkem v oblasti udržitelného hospodaření.

Kontakt:

Gebrüder Weiss GmbH

Šárka Hálová

Marketing GW ČR

+420 724 068 178

+420 224 726 254

sarka.halova@gw-world.com

https://www.gw-world.com/cz

Keywords Rakousko-doprava-služby-personální-firmy-Gebrüder Weiss

Region
Europe, EU, NATO

Category
Automotive industry, transport and machinery
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.