Firma Gebrüder Weiss v roce 2017 posílila svou mezinárodní síť

Budova sídla mateřské společnosti v Lauterachu, AT

Budova sídla mateřské společnosti v Lauterachu, AT

Pan Wolfgang Niessner, předseda představenstva Představenstvo společnosti zleva: Peter Kloiber, Heinz Senger-Weiss, Wolfram Senger Weiss, Wolfgang Niessner Multimodální přepravy

Zvýšení objemu investic na 65 milionů / zvýšení obratu o 14 procent / další pokrok v oblasti komplexních řešení elektronického obchodu a dodávek typu "Home Delivery".

Mezinárodní přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss uzavřela předchozí hospodářský rok 2017 s obratem vyšším o 14 procent. Předběžně vypočtený čistý obrat přitom dosahuje asi 1,55 miliardy eur. V předchozím roce to bylo 1,36 miliardy eur. Na pozitivní bilanci se rozhodujícím způsobem podepsala vedle hospodářského růstu také další expanze v Evropě, Asii a Severní Americe a rovněž nejnovější akvizice v jižním Německu. Firma Gebrüder Weiss investovala celkem asi 65 milionů eur do budování své sítě, čímž zdvojnásobila objem svých investic oproti předcházejícímu roku (2016: 32,7 milionů eur).

"Díky investicím do poboček, infrastruktury a personálu, zaměřeným na budoucnost, byl rok 2017 pro firmu Gebrüder Weiss zcela výjimečný," bilancuje Wolfgang Niessner, předseda představenstva firmy Gebrüder Weiss. "Našim zákazníkům po celém světě chceme nabídnout jednotné standardy kvality v oblasti logistiky. K tomuto požadavku jsme se opět o další krok přiblížili. Výborně si vedla zejména oblast pozemní dopravy a logistických řešení, která v konkurenčním prostředí dokázala zvýšit svůj obrat o 15,6 procent na 1041,3 milionů eur."

Podařilo se znovu mírně navýšit podíl vlastního kapitálu na nynějších 59 procent, což ještě posiluje vysokou finanční stabilitu firmy. Počet zaměstnankyň a zaměstnanců se v meziročním porovnání zvýšil o 4,7 procenta na 6 724 osob (při zaměstnání na plný úvazek).

Celosvětové zvýšení hustoty sítí

Dalšího milníku dosáhla společnost v roce 2017 v oblasti budování zámořské sítě. Ve Spojených státech založila logistická firma vlastní lokální organizační jednotku se sídlem v Chicagu a s dalšími pobočkami v New Yorku, Atlantě, Bostonu, Dallasu a Los Angeles. Také v čínských centrech obchodu posílila svou přítomnost: Díky čtyřem novým pobočkám v Hongkongu, Šen-Čenu, Čan-ťiangu a Kantonu rozšířila firma Gebrüder Weiss svou východoasijskou síť a jen v Číně nyní disponuje 18 pobočkami, které zákazníkům poskytují vedle letecké a námořní přepravy také logistická řešení a služby lokální distribuce. Přerušení dávné "hedvábné stezky" mezi Evropou a Asií bylo překlenuto založením reprezentační kanceláře v arménském Jerevanu. Další pobočku na Arabském poloostrově otevřela firma Gebrüder Weiss v emirátu Abú Zabí.

V Německu firma Gebrüder Weiss zahájila provoz čtyř nových kanceláří pro leteckou a námořní přepravu v Hamburku, Düsseldorfu, Frankfurtu a Mnichově. Pozemní přepravní síť této logistické firmy na jihu Německa byla rozšířena převzetím firmy Deutsche Transport Compagnie Erich Bogdan GmbH & Co. KG (DTC) s hlavním sídlem v Norimberku. V Tyrolsku byla do společnosti Gebrüder Weiss jako 100% dceřiná společnost integrována stěhovací a logistická firma Kapeller. Firma navíc zvětšila svá logistická zázemí v řadě poboček v Rakousku, v České republice a v Rumunsku.

Roste zájem o komplexní služby

Logistická firma se nepotýkala pouze s budováním sítě. Pracovala také na rozšiřování portfolia služeb. „Ovládnutí celého logistického řetězce poskytuje řadě globálně operujících firem rozhodující konkurenční výhodu,“ vysvětluje W. Niessner. „Pro stále více našich zákazníků již nejsme pouhou přepravní firmou v klasickém slova smyslu.“ Mnohem více podle něj roste poptávka po logistických řešeních specifických pro určité oblasti činnosti. Z toho důvodu firma založila pro oblasti high-tech a automotive vlastní kompetenční centra, která analyzují specifické požadavky těchto průmyslových odvětví a vyvíjejí pro ně komplexní řešení. Služby poskytované technologickým firmám zahrnují vedle klasické logistiky skladu, nákupu a distribuce také bezpečnostní koncepci a technickou distribuci včetně instalace velkých elektronických zařízení. Portfolio služeb pro oblast automotive obsahuje mimo jiné také dodávky „Just-in-Time“ přímo do výrobního závodu, in-house logistiku a spedici v rámci regionů na území více států.

Růst zaznamenala i oblast dodávek typu "Home Delivery". Pod názvem GW pro.line home poskytuje firma Gebrüder Weiss komplexní logistické služby koncovým zákazníkům. O tyto služby projevili v minulém roce zájem zejména obchodníci s elektronikou a nábytkem a také provozovatelé e-shopů. Díky více než 300 000 zpracovaným zásilkám se náš specialista na logistiku stal v roce 2017 v tomto segmentu jedničkou na rakouském trhu. Kromě Rakouska poskytuje společnost služby GW pro.line aktuálně také v Česku, v Srbsku, Chorvatsku, Maďarsku a na Slovensku.

V případě balíkové služby Gebrüder Weiss Paketdienst (GWP), která je společníkem DPD Austria, vzrostl podíl privátních zákazníků díky dodatečným inovativním službám o devět procent. Společnost DPD zaznamenala v Rakousku nárůst balíkových zásilek o více než tři miliony kusů na celkových 46,5 milionu balíků.

Dceřiná společnost firmy Gebrüder Weiss inet-logistics byla v polovině roku 2017 většinovým rozhodnutím převedena pod Castik Capital. Díky dalšímu kapitálu z tohoto lucemburského růstového fondu by tato softwarová firma chtěla dále posílit své postavení jednoho z předních světových poskytovatelů cloudových systémů řízení přepravy a přepravních portálů.

O firmě Gebrüder Weiss

S přibližně 7 000 zaměstnanci, 150 vlastními pobočkami a předběžným ročním obratem 1,55 miliardy eur (v roce 2017) se společnost Gebrüder Weiss řadí k předním evropským dopravním a logistickým společnostem. Akciová společnost Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v Lauterachu (Rakousko) zastřešuje vedle hlavních oblastí své obchodní činnosti, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, také řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností. K nim patří mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech společnosti), dicall (řešení pro komunikaci, výzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a Gebrüder Weiss Paketdienst (balíková služba Gebrüder Weiss), společník rakouské zásilkové služby DPD. Tyto vazby umožňují koncernu reagovat rychle a pružně na přání zákazníků. Rodinná firma, jejíž historie podnikání v oblasti přepravy sahá více než 500 let do minulosti, je zároveň špičkou v oblasti ekologických, ekonomických a sociálních opatření a průkopníkem v oblasti udržitelného hospodaření.

Kontakt

PR oddělení Gebrüder Weiss

press@gw-world.com

Bundesstraße 110, 6923 Lauterach, Rakousko

Tel. +43.5574.696.2169

Fax +43.5.9006.2173

www.gw-world.com

www.gw-world.com/de/news

Keywords Rakousko-služby-firmy-Gebrüder Weiss

Region
Europe, EU, NATO

Category
Automotive industry, transport and machinery
Services, tourism
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.