Kamenný koberec – praktický povrch do interiéru

Díky speciálním technologiím lze na vertikální plochy využít kamenný koberec

Díky speciálním technologiím lze na vertikální plochy využít kamenný koberec

Přírodní materiály jsou nejen trendy, ale především jde o prověřené stavební materiály, které vynikají svou životností a nadčasovostí. Dokáží zútulnit každý prostor a dodat mu na jedinečnosti. V poslední době si oblibu získávají kamenné povrchy, které lze použít nejen v případě podlahových krytin, ale také jako zajímavé obklady stěn. Důkazem je kamenný koberec TopStone skládající se z drobných oblázků.

Kamenný povrch TopStone si zachovává veškeré výhody kamene - vysokou pevnost a odolnost. Díky tomu jej lze použít i na frekventovaných místech jako jsou vstupní haly či chodby. Estetická hodnota a možnost libovolně kombinovat jednotlivé vzory říčních kamínků či drceného italského mramoru potom láká k položení i v ostatních místnostech jako jsou kuchyně, obývací pokoje či koupelny. Kameny jsou navíc velmi užitečným materiálem do interiéru i podle Feng Shui. "Představují prvek země, jeden z pěti základních přírodních elementů. V interiéru působí zklidňujícím dojmem, vyvolávají větší pocit bezpečí, stability a umí nás i zbavovat stresu. Zároveň platí, že jde o dominantní materiál, a proto je třeba s ním nakládat opatrně," prozrazuje Kristýna Vysloužilová, designérka a odbornice na Feng Shui.

Kamínkový koberec je ideálním povrchem pro podlahové vytápění, i bez něj však vyniká jeho tepelná pohoda - systém je oproti samotnému kameni či dlažbě pocitově teplejší. "Tento materiál má výhodu také v tom, že jej lze aplikovat na oblé hrany, což usnadňuje pokládku a eliminuje tzv. prořez, s nímž je třeba počítat při pokládce u klasických krytin. Podkladem pro systém TopStone může být beton, anhydrid, dřevo či dlažba," dodává k možnostem pokládky Marek Ondra ze společnosti TopStone.

Ideální řešení na stěny

Častým nešvarem při obkládání stěn kamenem je používání umělých imitací, které jsou vyráběny z lehčeného betonu, případně ze sádrových směsí. Tyto imitace nejsou zrovna šťastnou volbou - esteticky působí laciným dojmem a trpí na barevnou nestálost. Díky speciálním technologiím lze na vertikální plochy využít kamenný koberec. Jde o cenově dostupnou alternativou, která nechá vyniknout přírodní kráse drobných kamínků. Výborně se hodí jak na drobné dekorační plochy jako je obložení části stěny za televizí či u krbu, tak i na větší plochy v koupelnách a kuchyních, v nichž přijde vhod bezespárovost povrchu, jeho snadná údržba a odolnosti vůči mastnotě a vlhkosti.

O TopStone

TopStone je jediný originální povrch ze směsi přírodních kamínků a unikátního pojiva s nejdelší tradicí ve svém segmentu. Firma TOPSTONE jej vyrábí a vyvíjí již od roku 1996. Praktické rady a návody pokládky naleznete na jejím webu - www.topstone.cz.

Více fotografií naleznete na: https://www.dropbox.com/sh/mh5xcefxk9199yr/AAChW7wz5oIsJT-UtEiuCU6Za?dl=0

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-trh-stavebniny-firmy-TopStone-Communication Lab

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Building industry, housing and real property
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.