HK ČR na Evropském parlamentu podniků

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) vypravuje 20člennou podnikatelskou misi do Bruselu, a to při příležitosti 3. Evropského parlamentu podniků (EPP), který v hlavním sále Evropského parlamentu organizuje dne 16.10. 2014 síť evropských komor EUROCHAMBRES. EPP je největší událostí na evropské úrovni, která dává podnikům členských států jedinečnou příležitost diskutovat, ale i hlasovat o byznysových a legislativních otázkách. České firmy budou společně s 800 zástupci evropských podniků z 46 evropských zemích hlasovat o otázkách internacionalizace, vzdělávání, financí anebo energetiky. Je z hlediska podniků jednotný trh EU, který existuje od ledna 1993, dostatečně integrován a umožňuje firmám volné fungování? Měla by EU lépe vyvažovat podporu akademickému a odbornému vzdělávání? Udělaly národní vlády dostatečné množství kroků pro vyřešení problému opožděných plateb mezi veřejnými orgány a podniky? Jaké dopady mají environmentální opatření na konkurenceschopnost průmyslových podniků a celkovou zaměstnanost? Řeší tuto agendu EU adekvátně s ohledem na konkurenci výrobců z nečlenských zemí a vysokou míru nezaměstnanosti v EU? O těchto a dalších otázkách bude hlasovat i český byznys. Výsledky hlasování pak budou využity EUROCHAMBRES při vyjednávání s institucemi EU a při lobbingu za evropské podnikatele. Pohled konkrétních podnikatelů z celoevropské perspektivy, hlavní myšlenka EPP, bude stěžejní i pro HK ČR, která jej využije při své činnosti v oblasti EU legislativy.

Podnikatelská delegace v čele s HK ČR bude v Bruselu jednat i se stálými představiteli ČR při EU a českými europoslanci.

Kontakt:

Lenka Vodná

tisková mluvčí

Hospodářská komora ČR

tel.: 266 721 477

e-mail: vodna@komora.cz, press@komora.cz, www.komora.cz

Keywords ČR-EU-hospodářství-parlament-firmy-Hospodářská komora ČR

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Politics, public administration and courts
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.