Analog Devices přichází s čipsetem Othello pro GSM

Společnost Analog Devices, Inc. (NYSE: ADI) dnes zveřejnila informace o prvním rádiovém čipsetu s přímou konverzí pro GSM (Globální systém mobilní komunikace), který má revoluční architekturu vysoké frekvence, poskytující u dvojpásmových a třípásmových telefonů GSM příští generace úsporu nákladů a velikosti 30 až 50 procent.

Čipset pojmenovaný Othello(TM) má průkopnickou technologii vysoké frekvence (RF), která umožňuje příchozí signály konvertovat přímo do základního pásma a zahrnuje výrazná zlepšení ve spotřebě elektrické energie. Čipset umožňuje až 1000 hodin pohotovostního provozu u mobilních telefonů GSM, takže uživatelé až jedenapůl měsíce nemusejí znovu nabíjet telefon. Kromě toho Othello razí cestu pro celulární telefony příští generace tím, že umožňuje rychlost přenosu dat 25 až 30krát vyšší než dnešní rychlosti GSM na úrovni 14,4 kbps, což umožňuje širokopásmové aplikace jako je prohlížení na webu, elektronickou poštu, hry a video v reálném čase.

"Přímá konverze se považuje za nejlepší architekturu vysoké frekvence vzhledem k mnoha přednostem, které představuje," uvedl said Andy Seybold, šéfredaktor publikace Seybold's Outlook. "S Othellem od Analog Devices a jeho technologií přímé konverze bylo dosaženo obrovského pokroku v životnosti baterie, snížení velikosti rádia a v podpoře a funkcích budoucích celulárních standardů, jako například GPRS a EDGE."

Čipset Othelo je založen na nové architektuře přímé konverze (ADI), na niž byl podán patent, a podstatně zjednodušuje přístup k tradiční rádiové architektuře. Technologie přímé konverze snižuje náklady, počet součástek a spotřebu energie, ale je také schopná vyhovět vznikajícím standardům, jako je EDGE (Enhanced Data GSM Environment), GPRS (General Packet Radio Service) a 3G (Third Generation Cellular). ADI snižuje výrobní náklady tím, že odpadá potřeba mezifrekvenčních zařízení, nejdražších součástí rádií. Kromě toho čipset plně vyhovuje standardům GSM a umožňuje výrobcům snadno modernizovat a přizpůsobit své výrobky na datové aplikace ve více režimech.

"Siemens to považuje za revoluční technologii, která napomáhá šetřit náklady, energii a prostor v budoucích ručních přístrojích GSM," uvedl Florian Seiche, ředitel podnikatelské strategie společnosti Siemens v Mnichově.

"Analog Devices čerpá ze své zkušenosti z technologie GSM a zpracování vysokofrekvenčních signálů a vyvinul řešení světové třídy, které dnes dosahuje toho, o co odvětví usiluje po mnoho let," uvedl Russ Johnsen, viceprezident divize Communications Products Division společnosti Analog Devices. "Vynikající schopnosti zpracování analogových a smíšených signálů u výrobků Analog Devices vedly k tomu, že se přímá konverze stala skutečností. Othello byl navržen s opravdovou znalostí systémů a představuje první dostupné řešení přímé konverze pro složité digitální rádio."

"Tím, že Analog Devices použil pro integraci rádia přístup vysokofrekvenčního systému a nikoli přístup výrobců polovodičů, jeí Othello přetrumfl mnoho jejích konkurentů v závodě o výrobu jednočipového rádia," uvedl Allen Leibovitch, programový ředitel z divize Semiconductor Research Program společnosti IDC.

O čipsetu Othello

Othello je dvojčip, který se skládá z kombinovaného vysílače a převodníku AD6523 a ze zdroje pevných kmitočtů v širokém pásmu (syntetizéru) AD6524. Vzorky čipsetu Othello začnou být dodávány ve čtvrtém čtvrtletí 1999. Více informací o cenách a všeobecné dostupnosti mají následovat v prvním čtvrtletí roku 2000.

Analog Devices v komunikacích

Společnost Analog Devices je uznávána pro své nesrovnatelné technické schopnosti ve zpracování analogových, digitálních a smíšených signálů používaných při zpracování vysokofrekvenčních signálů, převodu dat, u rozhraní a navrhování celých systémů. Společnost vyvíjí a nabízí svým zákazníkům širokou škálu inovačních produktů bezdrátové a širokopásmové drátové komunikace včetně zařízení pro GSM, CDMA (Code Division Multiple Access), základnových celulárních stanic, "softwarového" rádia, vysokofrekvenčních a mezifrekvenčních obvodů a xDSL.

O společnosti Analog Devices, Inc.

Analog Devices s tržbami 1,23 miliardy USD za fiskální rok 1998 je předním výrobcem přesných a vysoce výkonných integrovaných obvodů používaných v aplikacích se zpracováním analogového a digitálního signálu. Společnost má ústředí v Norwoodu ve státě Massachusetts, zaměstnává na celém světě asi 7000 osob a má výrobní závody v Massachusetts, Kalifornii, Severní Karolíně, Irsku, na Filipínách a v Tchaj-wanu.

Othello je ochranná známka společnosti Analog Devices, Inc.

KONTAKT PRO ČTENÁŘE:

Analog Devices, Inc.

Ray Stata Technology Center

804 Woburn Street

Wilmington, MA 01887

800-ANALOGD

nebo (800-262-5643)

ots Original Text Service: Analog Devices, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Colleen Cronin, Analog Devices, Inc, 781-937-1622, colleen.cronin@analog.com nebo Laura Stadler, Edelman Public Relations Worldwide, 617-928- 3586, laura_stadler@edelman.com

Webová stránka: http://www.analog.com

Keywords PROTEXT-Analog Devices

Region
USA, Canada, U.N.

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.