HypoVereinsbank vybírá Omni IC pro svou expanzi

Společnost SunGard Trust & Custody Group dnes oznámila, že HypoVereinsbank (HVB), druhá největší banka v Německu, si vybrala Omni IC(R) na podporu své správy mezinárodních cenných papírů a služeb v oblasti vypořádání obchodů. Omni IC je systém společnosti SunGard pro správu cenných papírů pro tuzemské a mezinárodní operace, který pracuje na více platformách online a v reálném čase.

HypoVereinsbank je široce zastoupena v zemích střední a východní Evropy. Banka nabízí zkušenosti v oblasti služeb komerčního bankonvictví a vybraných odvětvích investičního bankovnictví pro maloobchodní a velkoobchodní sektor. HVB učinila strategické rozhodnutí připojit ke škále svých produktů, kteér nabízí své klientele na mezinárodních trzích, kustodské služby (uložení cenných papírů). Z toho důvodu byl vybrán Omni IC jako softwarový systém na podporu její celosvětové činnosti v oblasti kustodství.

"Zkušenosti SunGard na trzích HVB a její úsilí nabídnout rychlý plán instalace uzpůsobený potřebám zákazníka byly ty faktory, které přispěly k tomu, že jsme si vybrali Omni IC," říká Arne Paaschke, viceprezident HypoVereinsbank. Systém poskytuje komplexní evidenci a kontrolu pohybu cenných papírů pro správu obchodních příkazů, vypořádání obchodů a kustodské služby. Omni IC je účetní systém pracující v mnoha měnách, který je schopný podporovat vícejazyčné obrazovky a systém hlášení. Plně integrované zpracování zpráv systému S.W.I.F.T. a schopnost fungovat jako rozhraní k depozitářům a kustodům usnadňuje přímo zpracování transakcí.

Centrální instalace IBM systému v Mnichově zajistí standardizovanou úroveň služeb ve všech místech, synchronizaci aktualizací softwaru a novinek a umožní, by Mnichov potenciálně fungoval jako ústředna pro celý region. Omni PC bude zpočátku používán na pracovištích HypoVereinsbank v Budapešti a Krakově. Banka bude mít tři provozní místa v roce 1999 včetně Atén a tři další instalace jsou plánovány na rok 2000.

SunGard Trust & Custody Group (www.sungardtcg.com) dodává komplexní škálu řešení pro účetnictví a kustodské služby finančním institucím. Je to divize společnosti SunGard Data Systems Inc. (www.sungard.com), jediného velkého specializovaného dodavatele patentovaných systémů na podporu investic a průkopníka a předního dodavatele komplexních služeb oživení počítačových systémů po jejich zhroucení. Kmenové akcie SunGard Data Systems Inc.jsou kótovány na newyorské burze pod symbolem SDS.

ots Original Text Service: SunGard Trust & Custody Group

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Margaret McCarthy, SunGard, 171-862-5600, nebo 171- 862-5601, nebo mmccarthy@sungard.com, nebo Arne P. Paaschke, HypoVereinsbank, +49 89 37815832, nebo fax, +49 89 37813994, nebo arne.paaschke@hypovereinsbank.de

Webová stránka: http://www.sungard.com

Webová stránka: http://www.sungardtcg.com

Keywords PROTEXT-HypoVereinsbank-SunGard

Region
Europe, EU, NATO

Category
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.