Global Crossing vybuduje nový atlantický kabel

Global Crossing přidá nový atlantický kabel s kapacitou 2,5 terabitu za sekundu.

- vysokokapacitní kabel za 500 miliónů USD vyhoví rostoucí poptávce v Evropě.

- jednoduchý nový kabel má největší světovou kapacitu a 25krát větší kapacitu než všechny existující transatlantické kabely.

- očekává se, že rozvoj používání internetu v Evropě zvýší poptávku po šířce frekvenčního pásma na atlantické spojnici o přibližně 80 procent ročně.

- zahájení služby s přidaným kabelem je plánováno na první čtvrtletí roku 2001.

- Atlantic Crossing 2 připojuje dvojitou redundanci k existující podmořské Atlantic Crossing 1 od společnosti Global Crossing.

Global Crossing Ltd. (Nasdaq: GBLX), majitel a provozovatel nejvyspělejší sítě z optického vlákna s bází IP na světě, dnes oznámil projekt Atlantic Crossing 2, nový podmořský kabel z optického vlákna spojující hlavní velkoměsta Evropy s oběma Amerikami a Asií. Tento jednoduchý nový kabel, se 2,5 terabity za sekundu, představuje zvýšení podmořské kapacity více než 25krát oproti tomu, co je dnes možné na transatlantické spojnici a dvojnásobné zvýšení kapacity oproti jakémukoliv podmořskému kabelu dříve ohlášenému. Global Crossing se nachází v konečné fázi výběru prodejců ke zpracování a sestavení nových systémů.

Atlantic Crossing 2 (AC-2) bude integrováno s Atlantic Crossing 1 (AC-1), které již funguje. AC-2 přidá třetí vysokokapacitní kabel přes Atlantik pro síť Global Crossing Network. Nový podmořský systém bude stát přibližně 500 miliónů amerických dolarů a očekává se, že začne fungovat v prvním čtvrtletí roku 2001. K zajištění přidané robustnosti u transatlantických kabelů plánuje společnost Global Crossing zastávková místa pro AC-2, která jsou vzdálena od místa, ze kterého směřuje AC-1 na pevninu. Aktivně se zvažují i nová kabelová místa ve Spojeném království a Irsku pro východní základny a místa na západ do USA podél pobřeží Nové Anglie a státu New York.

"Tímto oznámením a naší plánovanou fúzí s Frontier Corporation ve Spojených státech se dostáváme k nejvyšší kapacitě globální sítě z optického vlákna na světě," uvedl výkonný představitel Global Crossing Robert Annunziata. "Analytici předvídají zvýšenou poptávku po šířce frekvenčního pásma na atlantické spojnici o 80 procent ročně, která bude primárně způsobena rozvíjejícím se užíváním internetu v Evropě. Přidání sítě z optického vlákna v USA od Frontier Corporation a nyní dvojitá nadpočetnost našich transatlantických kabelů zajistí, aby národní telefonní poskytovatelé, datacentrické multinárodní korporace a poskytovatelé internetu v obou Amerikách a Asii garantovali spojení s hlavními evropskými městy. S použitím nejnovější technologie si budeme jisti, že žádný konkurent nad námi nebude mít výhodu v nákladech." Rostoucí globální síť Přidání AC-2 dodá redundanci a spolehlivost síti Global Crossing Network. Další oblasti spojení, které již společnost Global Crossing oznámila, zahrnují:

-- transatlantická oblast -- spojuje Spojené státy, Spojené království, Nizozemsko a Německo (zahájení služeb v květnu 1998).

-- středoatlantická -- spojuje východ USA a Karibik

-- Střední Amerika a Karibik -- spojuje západ USA, Mexiko, Střední Ameriku, Karibik a Jižní Ameriku

-- transpacifická oblast -- spojuje západ USA a Japonsko

-- Evropa -- spojuje 24 nejdůležitějších měst Evropy

-- Japonsko -- spojuje největší města Jižní Ameriky se zbytkem Amerik, Evropou a Asií.

"Nový kabel s kapacitou 2,5 terabitu za sekundu bude mít více než dvojnásobnou kapacitu oproti jakémukoliv ohlášenému nebo postavenému podmořskému kabelu," dodal Annunziata. "Máme v hlavě tři nejdůležitější cíle s AC-2, ve kterých musíme pokračovat: za prvé, Global Crossing je zavázán, že zůstane levným poskytovatelem globálního spojení používáním nejvyspělejší dostupné technologie. Za druhé, vzhledem k rapidnímu růstu poptávky mezi uživateli v severní Americe a Evropě jsme předurčení k tomu, abychom byli schopni zajistit kapacitní potřeby nejen dnes, ale i do budoucnosti. Konečně, na ničem našem zákazníkům tak nezáleží jako na spolehlivosti a my jsme hrdi na to, že jim dodáváme první systém s dvojitou redundancí přes Atlantik pro jejich dopravní potřeby." O společnosti Global Crossing

Global Crossing staví a provozuje světově nejvyspělejší na IP založenou platformu s optickým vláknem sloužící k přenosu dat, hlasu, obrazu a internetu. Global Crossing Network překlene čtyři kontinenty a osloví 80 procent světové mezinárodní dopravy. Operace Global Crossing mají ředitelství v Hamiltonu na Bermudách, a mají i ředitelství v Los Angeles, kanceláře v New Yorku, Morristownu, New Jersey, San Franciscu, Miami, Londýně, Amsterodamu a Buenos Aires.

Prohlášení v této tiskové zprávě o řízení, úmyslech, víře, očekáváních a předpovědích společnosti Global Crossing jsou výhledová tvrzení. Je důležité poznamenat, že skutečné výsledky společnosti by se mohly významně lišit od výsledků uvedených v materiálech. Informace týkající se faktorů, které by mohly ovlivnit skutečné výsledky od předpokládaných výsledků, jsou občas obsaženy v materiálech zasílaných americké Komisi pro cenné papíry (SEC). Kopie těchto listin lze obdržet po kontaktování společnosti nebo SEC.

Kontakt: Investoři/analytici: Jensen Chow, 310-385-5283, jchow@globalcrossing.com, Tisk: Tom Goff, 310-385-5231, tgoff@globalcrossing.com, oba z Global Crossing. Webová stránka: http://www.globalcrossing.bm

Keywords GLOBAL CROSSING

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.