Společnost Platinum Equity koupila firmu GEESINKNORBA od společnosti Oshkosh Corporation

Platinum Equity dnes oznámila, že dokončila akvizici firmy The Geesink Norba Group, kterou koupila od společnosti Oshkosh Corporation (index NYSE:OSK). Firma, která nedávno změnila svou značku na GEESINKNORBA, sídlí v nizozemském Emmeloordu a je předním evropským výrobcem vozidel a zařízení pro svoz a zpracování odpadu.

(Logo: http://www.newscom.com/cgi-bin/prnh/20090701/352401 )

"GEESINKNORBA je zavedenou firmou se schopnými zaměstnanci a dlouhodobě stabilními vztahy s největšími zákazníky," řekl Tom Gores, generální ředitel a předseda představenstva firmy Platinum Equity. "Firma má jedinečnou příležitost pokračovat dál jako nezávislá společnost a těšíme se na to, až jí pomůžeme naplno využít její potenciál."

Tým specialistů firmy Platinum Equity, který se zabývá integrací nových akvizic, nyní pracuje na vyčlenění nové koupené firmy do samostatné jednotky.

"Zaměřujeme se na zajištění bezproblémového a hladkého přechodu tak, abychom udrželi nejvyšší kvalitu našich produktů a služeb pro naše zákazníky," vysvětlil Gores.

Mezi hlavní produkty firmy GEESINKNORBA patří nákladní automobily pro sběr odpadu s vyklápěním do strany a dozadu a stacionární i mobilní kompaktory. Mezi hlavní trhy firmy patří Velká Británie, země Beneluxu, Skandinávie, Francie, Španělsko a východní Evropa. Firma GEESINKNORBA také vyrábí další doplňkové příslušenství a poskytuje související služby.

Poslední inovací firmy GEESINKNORBA bylo úspěšné představení elektrického ovládání jednotlivých funkcí svých vozidel. Tato inovace přispěje k ochraně životního prostředí a současně sníží spotřebu paliva a hlučnost při provozu.

Tato transakce byla poprvé oznámena dne 4. května. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny. Společnost Oshkosh si ponechá ve svém vlastnictví svůj rumunský závod, který dodává náhradní díly firmě GEESINKNORBA a společnosti JLG Industries, která rovněž patří do skupiny Oshkosh Corporation.

"Se společností Oshkosh jsme tvrdě pracovali, abychom našli řešení, které bude pro všechny zúčastněné strany této transakce nejlepší," řekl Seth Romans, viceprezident firmy Platinum Equity a vedoucí projektu akvizice firmy GEESINKNORBA. "Naše schopnost nabídnout prodávající firmě se sídlem v USA řešení pro Evropu a umožnit tak rychlý a hladký průběh celé transakce, byla výhodou pro všechny zúčastněné strany. "

Společnost Platinum Equity koupila firmu GEESINKNORBA

Společnost Platinum aktivně působí v Evropě, kde své rostoucí podnikání řídí ze své evropské centrály se sídlem v Londýně. Firma disponuje velkými finančními zdroji a zaměřuje se na jedinečné investiční příležitosti. Díky svým zkušenostem se složitými transakcemi po celé Evropě firma nabízí na míru šitá řešení subjektům, které chtějí prodat své podnikání. Společnost Platinum Equity navíc neustále hledá nové příležitosti.

O společnosti Platinum Equity

Platinum Equity (http://www.platinumequity.com) je globální formou v oblasti fúzí, akvizic a řízení firem (M&A&O - (R)). Firma se specializuje na fúze, akvizice a řízení společností, které nabízí svá řešení nebo služby klientům z různých oborů, včetně informačních technologií, telekomunikací, logistiky, zpracování kovů a výroby a distribuce. Od svého založení Tomem Goresem v roce 1995 firma Platinum Equity dokončila téměř 100 akvizic firem, jejichž celkový roční obrat k datu transakce činil 27,5 miliardy dolarů.

O společnosti GEESINKNORBA:

GEESINKNORBA se specializuje na komplexní řešení v oblasti svozu a kompaktace odpadu. Firma dodává špičkové produkty a služby, které umožňují hospodárný svoz a kompaktaci odpadu. Více informací najdete na webových stránkách http://www.geesinknorba.com.

Zdroj: Platinum Equity

Kontakt: Dan Whelan, Platinum Equity, +1-310-282-9202, dwhelan@platinumequity.com

Keywords USA-finance-doprava-odpady-automoto-Platinum Equity-firmy

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Automotive industry, transport and machinery
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.