CSC expanduje v Itálii, získala čtyři IT firmy

Společnost Computer Sciences Corporation (CSC) dnes oznámila, že koupila v Itálii čtyři společnosti zabývající se poskytováním informačních technologií (IT) a konzultacemi.

Tyto společnosti, Progres 2, Progres Iniziativa, Progres Progetti a Progres Veneto, budou operovat pod novým jménem CSC Progres a jejich ředitelství bude v Milánu. CSC Progres, se svými kancelářemi v Padově, Římě, Bologni, Ravenně a Trentu, budou podřízeny evropské skupině CSC European Group sídlící ve Farnborough ve Spojeném království. Finanční podmínky akvizice nebyly sděleny.

Čtyři společnosti, které byly součástí Gruppo Progres, měly za rok 1998 příjmy 62 miliónů USD (105 miliard ITL), a zaměstnávaly přibližně 700 systémů informačních technologií a profesionálních konzultantů. Skupina dosahuje asi 70 procent svých příjmů z aktivit jako jsou systémové integrace a rozvoj aplikací. Zbývající příjmy pocházejí z prodeje softwaru a hardwaru, outsourcingu a konzultačních aktivit.

Nově získanými společnostmi pokračuje CSC ve své rychlé expanzi na italský trh a posiluje svou přítomnost v Evropě. Na začátku tohoho měsíce získala skupina CSC firmu Informatica Group SpA s generálním ředitelstvím v Turíně. Informatika, která dosahuje příjmů 30 miliónů USD (53 miliardy ITL) a zaměstnává 500 profesionálů, poskytuje plné spektrum IT služeb v italských sektorech bankovnictví a financí, průmyslu, telekomunikací, pojištění a veřejném sektoru.

"Společnosti Progres jsou jedny z nejvíce respektovaných, nejdynamičtějších a nejrychleji rostoucích na italském trhu informačních technologií," uvedl předseda CSC a prezident CEO Van B. Honeycutt. "Jejich schopnosti jdou dokonale dohromady s CSC. Jejich flexibilita ve vztazích s klienty a nadšení distribuovat to, co zákazníci vyžadují, souznívají s naším přístupem k distribuci na míru šitých obchodních řešení."

Společnosti tvořící skupinu Gruppo Progres poskytují šroké spektrum IT řešení. Tyto zahrnují implementaci systému ERP do telekomunikačního a bankovního sektoru s použitím metodologie obchodních zpracovatelských úprav a groupware; rozvoj a implementace informačních systémů a vertikálních průmyslových aplikací; a poskytováním vlastnických řešení v rámci průmyslových a logistických služeb a v oděvním a obuvnickém sektoru. Další informace o možnostech skupiny jsou dostupné na adrese http://www.progres.it.

"Naše dohoda s CSC respektuje profesionalitu a úspěch skupiny Gruppo Progres za poslední roky," uvedla zakladatelka a presidentka společnosti Daniele Carboni. "S přístupem ke globálním kapacitám CSC budou mít zaměstnanci Progres příležitost rozvíjet své znalosti a dovednosti v mezinárodním prostředí. CSC bude nyní dokonce v lepší pozici pojmenovat výzvy rychle se vyvíjejícího italského trhu."

Akvizice CSC v Itálii následují další jiné nedávné evropské akvizice společnosti CSC. Minulý podzim CSC získala firmu KPMG Peat Marwick SA, v Paříži sídlící firmu poskytující management consulting a služby informačních technologií. Během prosinece posílila společnost svůj vliv v Německu koupí společnosti Pergamon Gessellschaft Rut angewandte Informatik mbH, IT konzultační firmu s ředitelstvím ve Wurzburgu, která se specializuje na trh finančních služeb. V témže měsíci získala CSC firmu SYSAID, v Nizozemsku sídlící firmu, která se zabývá IT management consulting a informačními technologiemi a má více než 260 profesionálů v kancelářích v Nizozemsku, Německu a Belgii.

Computer Sciences Corporaation pomáhá klientům v průmyslu a exekutivě používat informační technologie k dosažení strategických a operativních cílů. Společnost rozvíjí individuální obchodní řešení, která jsou distribuována 50.000 jejími zaměstnanci ve více než 700 kancelářích na celém světě v oblastech managementu a konzultací IT, konzultačních systémech a intergraci, podpory operací a informačních služeb outsourcing.

Od svého založení v roce 1959 byla skupina CSC známá svou flexibilitou ve vzájemných vztazích s klienty. společnost udržuje bezpočet dohod s technologickými společnostmi zabývajícími se hardware a software a je proto schopna identifikovat a dosahovat řešení přesně šitých na mírů potřebám každého z našich klientů. CSC dosáhla příjmu 7,4 miliardy USD za 12 měsíců skončených k 1. lednu 1999. Její ředitelství je v El Segundo v Kalifornii. Více informací naleznete na stránce společnosti www.csc.com. ots

Original Text Service: Computer Sciences Corporation Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Roy Dingle, +44- 1252-363000, rdingle@csc.com Frank Pollare, Director, Public Information (USA) 310-615-1601, fpollare@csc.com, nebo Bill Lackey, Director, Investor Relations (USA) 310-615-1700, blackey3@csc.com všichni z Computer Sciences Corporation

Webová stránka: http://www.progres.it

Webová stránka: http://www.csc.com

Keywords CSC Progres

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.