W. Ackermans novým viceprezidentem a finančním ředitelem

KPNQwest dnes oznámila, že Willem Ackermans byl jmenován do jejího manažerského týmu jako výkonný viceprezident a finanční ředitel. Ackermans, 44, přichází do manažerského týmu KPNQwest z KPN International, kde jako výkonný viceprezident a finanční ředitel odpovídal za všechny aspekty mezinárodní finanční strategie.

Ackermans, klíčový finanční architekt dohody o smíšené společnosti KPNQwest a člen přípravného týmu KPNQwest a poté její dozorčí rady, je ostřílený mezinárodní manažer s rozsáhlými zkušenostmi z mezinárodních finančních trhů. Tato úroveň zkušeností se odráží v jeho vedení mnohých klíčových strategických aktivit KPN. K Ackermansově historii tvorby a dodávání ekonomické hodnoty patří rozdělení KPN (bývalého nizozemského Royal PTT) do dvou částí, PTT Post a PTT Telecom. Vytvoření PTT Post zahrnovalo 2,7miliardovou (NLG) akvizici TNT, australské distribuční a logistické společnosti, na TNT Post Group; a vytvoření PTT Telecom, později KPN, obsahovalo 1,8miliardovou (NLG) divestici Vision Networks UK pro NTL a 1,7miliardovou (NLG) divestici holandské kabelové společnosti Casema pro France Telecom.

Jack McMaster, výkonný ředitel KPNQwest, Ackermansovo jmenování komentoval: "Jsem mimořádně potěšen, že se Willem stal naším finančním ředitelem. Jeho úspěch při vytváření hodnoty prostřednictvím mezinárodních podniků, jeho pověst a důvěryhodnost na mezinárodních kapitálových trzích a jeho vize a vedení s ohledem na nedávné KPNQwest, z něho činí ideálního finančního ředitele, který pomůže vést KPNQwest na vedoucí pozice v Evropě."

Willem Ackermans, výkonný viceprezident a finanční ředitel, řekl: "Jsme šťastný, že jsem se podílel na některých velmi vzrušujících vývojích v telekomunikacích a příležitost pracovat s Jackem McMasterem a dalšími členy ředitelské rady na prosazování vznikajícího postavení KPNQwest jako prvotřídního hráče v Evropě je neodolatelnou výzvou jak osobní, tak profesionální. Vzhledem k tomu, že jsem se hluboce angažoval na plánování a vzniku KPNQwest, jsem velice potěšen, že nyní do společnosti oficiálně vstupuji."

Kvůli vstupu do KPNQwest Ackermans odstoupil z KPN a z dozorčí rady KPNQwest. Před vstupem do KPN International byl Ackermans pověřen firemními financemi ve skupině KPN a byl ředitelem KPN pro financování a smíšené podniky. Předtím byl firemním pokladníkem stavební skupiny Boskalis Westminster a finančním ředitelem Boskalis Westminster International. Svou kariéru Ackermans začínal v AMRO Bank N.V., kde zastával několik manažerských funkcí.

Graduoval na technické univerzitě v Delft a působil v poradním sboru pro postgraduální program pro firemní pokladníky na amsterodamské univerzitě. Ackermans je také aktivním členem rady AZG, holandské sekce mezinárodní pomocné organizace Lékaři bez hranic.

Podnik KPNQwest byl ohlášen minulý listopad a dokončen 13. dubna 1999. Nová společnost staví 13.000 kilometrů dlouhou, na internetovém protokolu založenou síť pro obsluhu zákazníků v klíčových podnikatelských centrech po celé Evropě. Mezi zákazníky společnosti patří multinacionální a další firmy se světovou působností, které žádají komunikace prostřednictvím integrovaného hlasu, dat a image; a další komunikační společnosti které si potřebují koupit velkoobchodní síťovou kapacitu. Internetové aplikace a aplikace elektronického obchodování stále více skutečně umožňují vyšší kvalitu a rychlost nabízenou společností KPNQwest, jejíchž 14 evropských obchodních center nyní slouží na základě nejmodernější, makrokapacitní 96vláknové sítě operující rychlostí 10 Gb za vteřinu napříč 80 barvami. Služby pro ověřování budoucích dat a internetového protokolu budou zahrnovat na internetovém protokolu založeného hlasové komunikace; vysokorychlostní přístup na internet; intranety; extranety a webové hostování; na internetovém protokolu založené virtuální privátní sítě, ATM (Asynchronous Transfer Mode) a internetový protokol přenosné služby určené pro velkoobchodní trh. O společnosti KPNQwest

KPNQwest je vlastněna rovným dílem společnostmi KPN a Qwest. Nová společnost dává dohromady moderní sítě z optických vláken obou partnerů, zkušenosti s internetovými službami a zákaznickou základnu EUnet International a Xlink Gmbh, druhou největší panevropskou ISP. Společnost má 650 zaměstnanců původně pracujících u KPN INS a EUnet/Xlink International. Společnost plánuje výstavbu a provoz vysokokapacitní evropské sítě z optických vláken, založené na internetovém protokolu, která pokrývá 3500 kilometrů a po dokončení v roce 2001 bude měřit 13.000 kilometrů. Tato síť bude vzájemně propojena s optickou sítí Qwest v USA o délce 29.500 kilometrů. KPNQwest bude nabízet plný rozsah širokopásmových a IP komunikačních služeb. Chcete-li obdržet další informace, prosím, kontaktujte: James Doherty Jerry Yohananov KPNQwest - Media Relations KPNQwest - Investor Relations Tel: + 31 20 530 5321 Tel: + 31 20 530 5333 Email: Email: James.Doherty@kpnqwest.com jerry.yohananov@kpnqwest.com

Tato tisková zpráva nenabízí cenné papíry pro prodej v USA. Cenné papíry KPNQwest nesmí být nabízeny nebo prodávány v USA bez registrace nebo výjimky z registrace. Jakákoliv veřejná nabídka cenných papírů KPNQwest, která by měla být učiněně v USA, bude provedena prostřednictvím burzovního prospektu, který může být získán od KPNQwest a který bude obsahovat podrobné informace o KPNQwest a managementu, stejně tak jako finanční výkazy. Tato zpráva může obsahovat výhledová prohlášení, která zahrnují rizika a nejistoty. Tato prohlášení se mohou obsahově lišit o skutečných budoucích událostí nebo výsledků. Mezi důležité rizikové faktory, které mohou způsobit odlišnost skutečných výsledků od obsahu výhledových prohlášení, patří potenciální výkyvy čtvrtletních výsledků, závislost na vývoji nových produktů, rychlé technologické a tržní změny, neschopnost dokončit síť podle plánu a rozpočtu, řízení finančního rizika a budoucí růst podléhající rizikům, schopnost KPNQwest vyrovnat se s problémem roku 2000 a změny v předpisech a legislativě. KPNQwest nepřebírá povinnost přezkoumávat nebo potvrzovat očekávání analytiků nebo odhady ani publikovat revize výhledových prohlášení v reakci na události nebo okolnosti po datu této zprávy nebo v reakci na vznik neočekávaných událostí. ots Original Text Service: KPNQwest Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Jerry Yohananov, Investor Relations, +31-20-530-5333, nebo jerry.yohananov@kpnqwest.com; nebo James Doherty, Media Relations, +31-20-530-5321, nebo James.Doherty@kpnqwest.com, oba ze společnosti KPNQwest

Keywords PROTEXT-KPNQwest

Region
Europe, EU, NATO

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.