Prague Open International IDSF 2008 - Mezinárodní soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích představí v září v Praze páry světové špičky.

Protext-Pragueopen foto

Protext-Pragueopen foto

Prague Open International IDSF 2008 je pátý ročník úspěšné mezinárodní soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích. Uskuteční se o víkendu 13. a 14. 9. 2008, každý den od 10:00 do 22:00 v Basketbalové hale Sparty.

Tento ročník tanečního setkání přináší řadu novinek. Prague Open 2008 je zařazený do světového žebříčku mezinárodní taneční soutěže a tím představí páry z absolutní světové špičky. Mezinárodní federace tanečního sportu ocenila Prague Open o jedno bodové místo výše, pro tento rok je již tato soutěž nazývána jako International Open. Toto označení soutěže má více než dvojnásobné bodování a tím je pro taneční páry a samozřejmě diváky zajímavější a dynamičtější.

Na co se tedy můžete těšit? Ve dvou soutěžních dnech bude možné zhlédnout standardní a latinskoamerické tance až několika stovek tanečních párů - od kategorie Juniorů, Mládeže, Dospělých, ale také až po kategorii Seniorů nad 35 let. Po oba dva dny bude sportovní halou znít hudba doprovázející ladný pohyb elegantních tanečníků v noblesních toaletách v pěti tancích, jako je všem dobře známý waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep. A což teprve živé a temperamentní rytmy latinskoamerické hudby, kde se představí mistrovské taneční páry v tancích, jako je samba, cha-cha, rumba, paso doble a jive. V programu obou dnů se budou střídat postupová kola jednotlivých věkových kategorií v obou skupinách tanců až do finále. Výkony tanečních párů hodnotí třináctičlenná mezinárodní porota, v níž jsou zastoupeni někteří bývalí profesionální mistři světa. Snahou pořadatelů je připomenout i tyto taneční hvězdy, nyní v rolích porotců. Tato strategie umožňuje současným tanečním párům ukázat, že bývalí mistři tance v roli porotců mají vynikajícími následovníky. Porota složená z bývalých tanečních mistrů dává soutěži větší profesionalitu.

Mediálním partnerem akce Prague Open 2008 je i tento rok Česká televize, která zprostředkovala jednu z nejsledovanějších tanečních soutěží u nás StarDance.

Přijďte i Vy zažít neopakovatelnou atmosféru a podpořit své favority v této neobyčejné taneční soutěži.

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodejní síti ticketpro na http://www.ticketpro.cz

Podrobnější informace naleznete na http://www.pragueopen.com

Adresa místa konání: Basketbalová hala Sparty, Nad Královskou oborou 51, Praha 7

Kontakty na pořadatele:

Jiří Ševčík, Studio Bohemia, telefon: 602 646 220, email: studiobohemia@seznam.cz

Klíčová slova ČR-zábava-tanec-soutěž-Studio Bohemia-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.