Jeden den v životě České republiky

Brno 28. února (PROTEXT)

Projekt obrazové kroniky "jednoho všedního dne v životě..." zaznamenal mimořádný ohlas již v mnoha zemích světa. Agentura Frey Brno připravila tuto rozsáhlou akci v letošním roce také pro Českou republiku.

Ve dnech 28.a 29. října 2007 spojila svoje síly stovka našich předních dokumentaristů a reportérů s několika stovkami amatérských fotografů, aby v pouhých čtyřiadvaceti hodinách zachytili historickou "momentku" naší země. Kolektiv autorů vytvořil zcela výjimečný, důvěrný portrét současné České republiky s vysokou obrazovou, dokumentární i historickou hodnotou.

Výsledkem jejich činnosti je vedle knižní publikace a dokumentárního filmu rozsáhlá výstavní kolekce více než tří set vybraných fotografií. Autoři, jako Štreit, Cudlín, Holomíček, Dvořáková a Fischer, Dias, Škácha a řada dalších, představují Českou republiku v nejrůznějších sociálních, náboženských, kulturních, pracovních i volnočasových, veřejných i intimně soukromých oblastech našeho života, a to ze všech regionů v ČR.

Výstava bude mít premiéru v pražském Mánesu od 4. do 29. března 2008, poté se vydá na pouť po České republice, v následujícím roce bude reprezentovat zemi v zahraničí.

Projekt bude poté archivován v Národním archívu a znovu uveden v historické repríze v r. 2038.

Patronát nad projektem převzal Václav Havel, spolu s hejtmany většiny krajů, primátorem hlavního města Prahy a ministrem zahraničí.

Svým rozsahem, výstavní aktivitou, historickou a dokumentární hodnotou se projekt řadí mezi největší akce svého druhu u nás.

Další informace a ukázky najdou zájemci na http://www.1den.cz.

Kontakt:

Jitka Taussiková

Frey, Hlinky 142c, Brno

tel.: 774 423 603

e-mail: taussikova@freybrno.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici v databázi ČTK Protext - foto a na internetu na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-výtvarné-fotografie-Frey-PROTEXT

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.