Kampaň Primerosu "Fucking" pohoršuje

Praha 12. února (PROTEXT)

Rada pro reklamu (RPR) zaznamenala již několik stížností na reklamní kampaň značky kondomů Primeros, ve které se objevuje sporné slovo "Fucking". Celá kampaň probíhá již od začátku ledna, kdy ji spustili neznámí lepiči přelepováním dopravních značek označujících začátek a konec obce názvem "Fucking". Po pár dnech se objevily billboardy a inzeráty, kde se podobná dopravní značka objevuje - jde o kampaň spol. VULKAN Intim Brands a.s., resp. její značky Primeros, realizovaná reklamní agenturou CreativeDreams. Na první pohled je spojení "Primeros" a "Fucking" opravdu velmi vulgární a nevhodné, ale ve skutečnosti je slovem "Fucking" míněn název obce v Horním Rakousku. Po přečtení textu na billboardu i inzerátu totiž vyjde najevo, že Primeros organizuje spotřebitelskou soutěž, jejíž hlavní výhrou je zájezd do Alp s prohlídkou již zmíněného městečka "Fucking" (správně rakousky se čte "fu:kin"). Relativně běžná spotřebitelská soutěž je tak vcelku vtipně zabalena do pobuřujícího kontextu.

Dle vyjádření ředitele VULKAN Intim Brands a.s., p. Romana Kociána je celá kampaň zatím velmi úspěšná a setkává se s kladnými reakcemi spotřebitelů.

"Samozřejmě pokud Rada pro reklamu rozhodne, že je reklama závadná, budeme to respektovat a další část kampaně přehodnotíme," uvedl Roman Kocián.

Jelikož se celý problém týká zmíněného rakouského městečka, chtěli jsme získat i vyjádření starosty obce Fucking. Bohužel se nám to zatím nepodařilo, a to ani od sousední obce "Hucking", dá se však předpokládat, že podobných žertíků zaznamenávají během roku celou řadu. Paradoxně nejvíce informací o obci Fucking je možné získat jen z internetových stránek Primeros.cz, kde je vcelku vtipně podána i (opravdu pravdivá) historie městečka.

Dle předního odborníka na reklamu, jenž si nepřál být jmenován, je celá reklama příkladem, kdy se inzerent snaží využít sílu šoku a povědomí o použitém slovním termínu. V případě Primerosu je navíc spojení s "Fucking" i tematické při prvoplánovém významu. Problémem by mohla být část soutěže Primerosu, kde výrobce za několik málo vystřižených a poslaných kódů z krabiček zdarma zašle soutěžícím vibrační kroužek Primeros. Celá tato část soutěže je totiž popsána slovy "…a udělej si svůj vlastní 'Fucking' doma", což lze interpretovat názvem obce jen velice těžko.

V případě, že Rada pro reklamu shledá kampaň závadnou, je inzerentovi doporučeno svou kampaň stáhnout nebo udělat nutné kroky k její změně.

Dle vyjádření ředitele VULKAN Intim Brands a.s. je inzerent v tomto případě připraven svou další část kampaně zrušit. Očekává se, že RPR vynese rozhodnutí do konce února.

Firma VULKAN Intim Brands a.s. byla založena v roce 2005 a společně s německým partnerem - C.P.R. GmbH - navazuje v Hrádku nad Nisou na tradici nejstarší výroby kondomů na evropském kontinentu (od r.1909). Společnost, která vlastní také známou značku Primeros, je lídrem na českém a slovenském trhu kondomů a lubrikačních gelů. VULKAN Intim Brands dále buduje distribuci v ostatních zemích střední a východní Evropy, zejména v Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku.

CPR GmbH je druhým největším kondomovým výrobcem v Německu. Mimo to dodává technologii pro testování, výzkum a výrobu kondomů většině světových producentů. Na strojích CPR je ročně vyroben přibližně jeden bilion kondomů, což představuje cca osm procent celosvětového kondomového trhu.

Kontakt:

CreativeDreams s.r.o.

Pavel Kučera

e-mail: pavel.kucera@creativedreams.cz

TEL: 234 134 244

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici v databázi ČTK Protext - foto a na internetu na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-reklama-média-zdraví-firmy-CreativeDreams-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.