Čtvrtý ročník streetartového festivalu Město=Galerie v Kutné Hoře startuje 12. srpna 2020

Jan Kalab (2018)

Jan Kalab (2018)

David Strauzz (2019) Juraj Duris (2019) Flyer graphic 2020

Druhý srpnový týden, od středy 12.8.2020 do soboty 15.8.2020, proběhne v Kutné Hoře již čtvrtý ročník streetartového festivalu s názvem MĚSTO = GALERIE.


Tento ročník bude v podstatě i jako multigenerační setkání, kdy bude jako speciální host kapacita Kurt Gebauer, který má aktuálně výstavu v Národní Galerii Praha.

Letos se bude tvořit opět na několika vybraných lokalitách krásného města Kutná Hora. Součástí festivalu je také tradiční sobotní graffiti jam a workshop pro širokou veřejnost.

Murály budou vznikat v ulicích Fučíkova na trafostanicích ČEZ, kdy z Polska dorazí umělec s pseudonymem Richie Mozger, na ulici Kouřimská na trafostanici u nemocnice dorazí z Havířova Nikola Vavrouš aka Khoma.

Místní umělce zastoupí tzv. renesanční umělec Andrej Németh Endre, který bude malovat plot v ulici Potoční.

Jako specialita pro tento ročník bude malba jednoho velikého murálu - stěny šestipatrového domu na ulici Vítězná, bývalého Ústavu nerostných surovin, autorem bude Lukáš Kladívko, který je zároveň ředitelem a kurátorem tohoto festivalu.


Ani tento rok nebude chybět jedna prostorová instalace, a to speciální 3D socha ze železného šrotu, a to před Průmyslovou školou od Ing. Jana Holuba.


Oficiální zahájení proběhne ve středu 12. srpna v 19:00 v kavárně Blues Café v centru Kutné Hory, bude doplněno projekcí a debatou s umělci.


Více informací naleznete na webu www.mestogalerie.cz.


Kontakty:

ředitel - Lukáš Kladívko - 776 227 698

produkce - Jakub Jandora - 775 669 006

produkce - Martin Starý - 777 833 423

mapa lokalit: https://bit.ly/mesto2020

info web: www.mestogalerie.cz

facebook: facebook.com/mestogalerie

instagram: instagram.com//mestogalerie

major hashtag: #mestogalerie

Klíčová slova ČR-výtvarné-festival-Kutná Hora-Urban Fine Art-Město=Galerie

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.