Sériová výroba dalšího nositelného AI čipu Huangshan-2 firmy Huami je naplánována na poslední čtvrtletí letošního roku, 50% úspora energie a rychlejší detekce fibrilace síní

Ramesh Jain, otec multimediální výpočetní techniky, byl jmenován hlavním technickým konzultantem Výzkumného ústavu umělé inteligence společnosti Huami. Tato zpráva byla dnes oznámena na první inovační konferenci společnosti Huami s názvem „Umělá inteligence pro dekódování budoucnosti"


Mateřská společnost jedné z pěti nejlepších světových značek nositelných elektronických zařízení[1] Amazfit, firma Huami (burzovní index NYSE: HMI), představila veřejně svůj druhý nositelný čip Huangshan-2 využívající umělou inteligenci (AI), a to na své první inovační konferenci s názvem "Umělá technologie pro dekódování budoucnosti". Kromě toho představila další hardwarové produkty, sérii řešení pro zpracování rozsáhlých datových objemů a umělou inteligenci zaměřenou na zdravotní péči. Ramesh Jain, známý v oboru jako otec multimediální výpočetní techniky, byl jmenován hlavním technickým konzultantem Výzkumného ústavu umělé inteligence společnosti Huami.


Nositelný AI čip Huangshan-2(MHS002) uveden na trh


Jako platinový člen RISC-V, disponuje společnost Huami celou řadou technologií a investičních možností v oblasti polovodičů. V roce 2018 uvedla společnost Huami na trh první procesor [2] RISC-V, otevřený nositelný procesor s instrukční sadou Huangshan č.1 (MHS001), který obsahuje čtyři jádrové moduly umělé inteligence - modul pro sledování srdeční biometrie, EKG, EKG Pro a modul pro monitorování abnormalit srdečního rytmu.


Po 450 dnech představila společnost Huami novou generaci AI čipu Huami Huangshan-2(MHS002). Na základě architektury RISC-V disponuje čip Huami Huangshan-2(MHS002) vysokým výpočetním výkonem při nízké spotřebě energie. Huangshan-2 detekuje fibrilaci síní 7x rychleji než model Huangshan-1 a 26x rychleji než podobné algoritmy. Huangshan-2 je vybaven rovněž snímačem Always On (AON) s ultra nízkou spotřebou energie, díky technologii NPU (Neural-network Processing Unit), a koprocesorem C2. Tyto prvky mohou teoreticky snížit celkovou spotřebu energie čipu Huangshan 2 o 50 % a prodloužit životnost baterie pro produkty.


Sériová výroba čipů Huangshan-2(MHS002) je naplánována na čtvrté čtvrtletí 2020. Nové nositelné produkty vybavené čipem Huangshan-2 od společnosti Huami budou pravděpodobně k dispozici v první polovině příštího roku.


BioTracker™ 2, druhá generace optických snímačů tepové frekvence PPG společnosti Huami

Huami vyvíjela v posledních letech svůj vlastní optický PPG snímač tepové frekvence, který je známý svou vysokou přesností. V porovnání se svým předchůdcem, obsahuje nově představený BioTracker™ 2 pět modulů pro sledování biologických dat (RealBeats™, OxygenBeats™, SomnusCare™, ExerSense™, a huami-PAI™). Jde o nejuniverzálnější a nejpřesnější biosnímač, jaký kdy společnost Huami vyvinula.


Funkčnost platformy umělé inteligence společnosti Huami v oblasti ochrany a zlepšování zdraví, zajišťuje celkem pět modulů na zpracování těch nejdůležitějších dat [3]


Aby mohli lidé co nejlépe pečovat o své zdraví, obsahuje AI technologie pro udržování zdraví firmy Huami čipovou sadu s umělou inteligencí (AI), Huangshan-2(MHS002), nový snímač tepové frekvence PPG BioTracker™ 2 a také pět modulů pro zpracování důležitých dat.

● RealBeats™ 2, pokročilý AI biologický datový modul pro monitorování srdečního rytmu. Eliminuje hlukové interference do signálu srdečního rytmu během provozu a oproti minulé generaci je schopen monitorovat fibrilaci síní 1,87krát v noci a 6,64 krát ve dne. Automatická detekce atrioventrikulární re-entry tachykardie (AVRT) na bázi umělé inteligence a pravidelné sledování srdečního rytmu je dosaženo prostřednictvím modelu zdravého srdce na bázi velkých dat.

● OxygenBeats™, AI modul vyvinutý společností Huami pro sledování hladiny kyslíku. Úspěšnost činí 100 % oproti méně než 90 %, které mají podobné produkty. V porovnání s výsledky profesionálních kyslíkových analyzátorů je průměrná chyba pouhých 1,67 %, což je v porovnání s většinou nositelných zařízení pro detekci hladiny kyslíku v krvi vynikající přesnost. OxygenBeats™ byl aplikován při následných prohlídkách pacientů, kteří prodělali onemocnění COVID-19, které prováděl zdravotnický tým Nanshan Zhong. Chytré hodinky s technologií OxygenBeats™ by měly být k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku (2020).

● SomnusCare™, biologický datový AI modul. Přesnost údajů o kvalitě spánku přesahuje 80 %, a umožňuje detekovat spánek delší než 25 minut s téměř 100% přesností. Kromě toho dokáže OxygenBeats™ prostřednictvím analýzy hloubky spánku a saturace krve kyslíkem, rozpoznat syndrom spánkové apnoe (SAS), „neviditelného zabijáka" a varovat uživatele, aby rychle přijal nezbytná opatření.

● ExerSense™, AI rozpoznávací modul vzorců pohybu na základě velkých dat ze sportu. Tento modul dokáže přiřadit modely pohybu v reálném čase detekcí dat se snímači pohybu a srdečního rytmu na nositelných elektronických zařízeních společnosti Huami a pak inteligentně stanovit uživateli režim cvičení. V současné době dokáže ExerSense™ automaticky detekovat 19 režimů cvičení, jako je například chůze, běh, jízda na kole a plavání, které obsahují 95 % nejpoužívanějších pohybových a cvičebních plánů. Uživatelé nemusí provádět nudné manuální operace, ale mohou si vybírat z režimů chytrého cvičení.

● huami-PAI™, skóre osobní aktivity PAI, které poskytuje údaje o srdečním rytmu uživatele, spolu s informacemi o denních pohybových aktivitách a dalšími údaji o zdraví, umožňuje uživatelům monitorovat jejich tréninky a zdravotní stav srdce. Algoritmus huami-PAITM umožňuje uživateli vytvořit si vysoce personalizovaný systém hodnocení zdravotního stavu s využitím příslušných biologických údajů, jako je věk, pohlaví nebo klidový srdeční rytmus. Algoritmus huami-PAI™, vychází ze studie HUNT Fitness Study, pomáhá snížit úmrtnost na kardiovaskulární choroby a zlepšit střední délku života. Studie pod vedením profesora Ulrika Wisloffa z Fakultní nemocnice Norské univerzity věd a technologie, trvala 35 let a zúčastnilo se jí více než 230 000 lidí.


Ramesh Jain byl jmenován hlavním technickým konzultantem Výzkumného ústavu umělé inteligence společnosti Huami


Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Huami, Wang Huang, dnes oznámil, že společnost Huami založila Výzkumný ústav umělé inteligence. Renomovaný odborník na AI Ramesh Jain, otec multimediální výpočetní techniky, profesor na Kalifornské univerzitě, Irvine, a zakladatel Institutu UCI pro budoucnost zdraví, byl jmenován hlavním technickým konzultantem Výzkumného ústavu umělé inteligence společnosti Huami.


V první polovině letošního roku založila společnost Huami tři společné laboratoře: laboratoř zaměřenou na chytré náramky (Smart Wrist Wearable Device Joint Lab) s týmem Zhong Nanshan; laboratoř pro lehkou atletiku (Track and Field Joint Lab) ve spolupráci s Čínskou atletickou asociací a laboratoř zaměřenou na komunikaci mozku s počítačem (Brain-Computer Intelligence Joint Lab) s Ústavem pokročilých technologií, Čínské vědecko-technologické univerzity.

[1] Podle údajů agentury International Data Corporation (IDC) patří společnosti Huami pátá příčka nejen v dodávkách hodinek, ale také z hlediska podílu na trhu Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker

[2] https://riscv.org/membership/6144/huami/

[3] Nejedná se o zdravotnický prostředek a není určen pro použití v diagnostice ani monitorování zdravotního stavu

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1192309/Wearable_Device_Chip.jpg


KONTAKT: Yunya Liu Tel : +86-15999658480

Klíčová slova Čína-elektronika-zdraví-Huami

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.