Jak v Číně funguje přístup zaměřený na lidi?

Zpráva CGTN: Čína se zavázala, že v letošním roce vymýtí chudobu a dokončí budování mírně prosperující společnosti, jak je uvedeno v pracovní zprávě vlády, kterou předložila na třetí schůzi 13. Všečínského shromáždění lidových zástupců (National People's Congress) (NPC) v květnu, a to navzdory problémům s pandemií COVID-19.

Aby dokončila svou misi, musí za o něco déle než 6 měsíců pomoci z chudoby 5,51 milionu lidí v 52 okresech.

Úsilí Číny přineslo chudým lidem šanci na lepší život. Více než 93 milionů lidí na čínském venkově se v letech 2013 až 2019 vymanilo z chudoby a sedmý rok po sobě se ročně z chudoby dostane více než 10 milionů lidí v zemi.

President Si Ťin-pching, při projevech během inspekční cesty po severozápadním autonomním regionu Číny, Ning-sia, ve dnech 8. až 10. června, řekl, že tento úspěch je důkazem tradic čínského národa a ukazuje velkou sílu socialistického systému s čínskými rysy. Umožní lidem ze všech etnických skupin kráčet ruku v ruce směrem k - ve všech ohledech - mírně prosperující společnosti.

Filozofie zaměřená na lidi a zmírnění chudoby

Hlavním bodem politiky, kterou Si vyznává, jsou lidé. Jsou součástí programu země, spolu s bojem proti korupci, zmírňováním chudoby a zlepšováním životních podmínek lidí, včetně prevence a zvládání onemocnění COVID-19.

Od chvíle, kdy se stal generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny (CPC) v roce 2012, Si při různých příležitostech řekl, že "touha lidí po lepším životě je cíl, který se snažíme splnit."

"Když země buduje mírně prosperující společnost, nesmí být žádná menšina opomíjena, a to v žádném ohledu," řekl Si během návštěvy regionu Ning-sia v červnu, když hovořil o problému zmírňování dopadů chudoby.

Řekl místním politikům a členům strany, aby dodržovali filozofii rozvoje zaměřeného na lidi, zdůraznil význam farmářů v rozvoji moderního zemědělství a rozvoji kulturního cestovního ruchu, což jim umožní zvýšit příjmy.

Lidé a životy jsou během pandemie COVID-19 na prvním místě

Filozofie zaměřená na lidi je základem prevence a zvládání onemocnění COVID-19 v Číně. Po vypuknutí onemocnění COVID-19 Ústřední výbor Komunistické strany Číny pod vedením Si Ťin-pchinga reagoval rychle a přislíbil, že ochrání lidské životy a zdraví za každou cenu.

Ústředí vlády mobilizovalo zdravotníky, stejně jako nejmodernější vybavení a nejpotřebnější zdroje z celého národa do nejvíce postižené provincie Chu-pej.

"Co to znamená, když jsou na prvním místě lidé?" zeptal se Si řečnicky, když 22. května, první den výročního setkání NPC, hovořil se zástupci Vnitřního Mongolska.

"Zhruba 10 zdravotníků se pečlivě staralo o pacienta řadu dní a nakonec mu zachránili život. Tolik lidí pracovalo společně, aby zachránili jediného pacienta. To je v podstatě ztělesnění toho, že děláme vše, co můžeme (abychom zachránili životy)," řekl Si, když hovořil o případu sedmaosmdesátiletého pacienta s onemocněním COVID-19, který sdílel Dr. Luo Jie, zástupce provincie Chu-pej na 13. kongresu NPC.

"Jsme ochotni zachraňovat životy za každou cenu. Bez ohledu na věk pacienta a závažnost jeho zdravotního stavu, my to nikdy nevzdáme," řekl Xi.

V průběhu pandemie COVID-19 zdravotníci na celém světě zjistili, že nejsložitější je péče o starší lidi, neboť vyžadují nejnáročnější zdravotnickou péči. Čína poskytuje každému pacientovi stejnou péči, bez ohledu na jeho věk nebo majetek.

Letošní zpráva vlády uvádí, že čínská ekonomika zaznamenala v prvním čtvrtletí letošního roku negativní vývoj, ale zvládnout COVID-19 a zachránit lidské životy „za to stálo".

Pokud si chcete přečíst originál článku, klikněte ZDE .

Video - https://www.youtube.com/watch?v=w4_Px0PE3-c

KONTAKT: Jiang Simin, Tel : +86-188-2655-3286, Email : jiang.simin@cgtn.com

Klíčová slova Čína-koronavirus-sociální-společnost-chudoba-CGTN

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.