Společnost Phoenix Tower International zaštítěná firmou Blackstone podepisuje smlouvu se společností eir o nákupu a provozování vysílačů v Irsku

Společnost Phoenix Tower International (dále jen „Phoenix") oznámila, že podepsala smlouvu se společností eir na nákup více než 650 bezdrátových vysílačů a nově vybudovaných bezdrátových vysílačů, které budou postaveny v následujících více než osmi letech v Irsku prostřednictvím na míru šitého programu. Díky této transakci se společnost Phoenix stane největším poskytovatelem infrastruktury vysílačů v Irsku, rozšíří své sílící zastoupení v Evropě a dále upevní svou vedoucí pozici v Evropě, Spojených státech amerických, Latinské Americe a Karibiku. Dokončení nákupu podléhá povinným podmínkám pro tento typ transakcí. Společnosti Phoenix a eir navázaly dlouholetou spolupráci na základě které bude společnost eir využívat zařízení nejméně po dobu dvaceti let.

„Těšíme se na to, že vstoupíme na trh s bezdrátovou infrastrukturou v Irsku a na naši spolupráci se společností eir na tak důležité transakci. Celosvětová pandemie v souvislosti s onemocněním COVID-19 má dopad na všechny na komunity a vyzdvihla význam bezdrátové infrastruktury v podpoře globálního obchodu, obchodních služeb a sociálního spojení. I když se ekonomika v následujících měsících a letech vzchopí, tak tento fakt se nezmění," uvedl Dagan Kasavana, generální ředitel společnosti Phoenix Tower International.

„Irsko představuje pro Evropu a svět důležitý ekonomický uzel a jsme velmi rádi, že můžeme společnost eir při jejím vstupu do země podpořit. Tato transakce dále rozšíří globální zastoupení společnosti PTI a my jsme velmi rádi, že budeme pro společnost eir dlouhodobým partnerem," řekl Tim Culver, výkonný předseda představenstva společnosti Phoenix Tower International.

„Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností eir na zajištění zdokonaleného bezdrátového spojení pro naše zákazníky. Tato transakce je příkladem strategie společnosti Phoenix vstupovat na rozvíjející se trhy v roli partnera špičkových poskytovatelů bezdrátových služeb," řekl Jasvinder Khaira, výkonný ředitel společnosti Blackstone Tactical Opportunities. „Společnost usiluje o rozvoj v Evropě a hledá příležitostí na podporu provozovatelů a průkopníků v rámci revolučních 5G technologií."

O společnosti Phoenix Tower International

Společnost Phoenix Tower International (dále jen „Phoenix") vlastní, provozuje a včetně této transakce je vlastníkem více než 9000 vysílačů, 986 km optických sítí a více než 80.000 dalších zařízení bezdrátové infrastruktury a souvisejících subjektů po celých Spojených státech amerických, v Argentině, Bolívii, Kolumbii, na Kostarice, v Dominikánské republice, Ekvádoru, Salvadoru, Francii, Guatemale, Irsku, na Jamaice, v Mexiku, Panamě a Peru.

Společnost Phoenix byla založena v roce 2013 s cílem stát se poskytovatelem špičkových lokalit pro operátory bezdrátových sítí na rozvojových trzích amerického kontinentu. Mezi investory společnosti Phoenix jsou fondy řízené společností Blackstone Tactical Opportunities a John Hancock, stejně jako další členové týmu vedení. Další informace naleznete na stránkách www.phoenixintnl.com.

Právními poradci společnosti PTI byly společnosti Freshfields Bruckhaus Deringer a Arthur Cox.

O společnosti eir

eir je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na bázi pevných linek v Irsku, který nabízí broadbandové, hlasové, televizní a datové služby občanům, malým firmám, podnikatelům a vládnímu sektoru.

eir je z hlediska tržeb a počtu zákazníků třetím největším mobilním operátorem v Irsku. Společnost provozuje síť eir mobile a služby GoMo.

Velkoobchodní divize společnosti open eir, je největší velkoobchodní telekomunikační operátor v Irsku, který poskytuje produkty a služby národním i mezinárodním velkoobchodním zákazníkům na celé řadě regulovaných i neregulovaných trhů.

Skupina vytvořila v roce končícím 30. června 2019 celkové tržby ve výši 1,249 miliard EUR a zisk před započtením úroků, daní a odpisů EBITDA ve výši 578 milionů EUR.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/285758/pti_logov_rgb_Logo.jpg

KONTAKT: Ingrid Gutierrez, Tel : 561-923-0536, Email : igutierrez@phoenixintnl.com

Klíčová slova USA-Irsko-komunikace-eir-Phoenix Tower International

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.