Dar domovu seniorů Naděje ve Zlíně zaměstnance potěšil

Zlín 13. května 2020 (PROTEXT)

Poliklinika Zlín

Poliklinika Zlín

Rekonstrukce přízemí BENU lékárna v přízemí polikliniky Zlín

To nejhorší období spojené s epidemií koronaviru máme snad za sebou, ne všichni si ale ještě můžou zcela oddechnout


"Jako majitelé Zlínské polikliniky vnímáme, jak důležité a náročné je dodržovat všechna nařízení a brát maximální zřetel na zdraví a bezpečí pacientů i zdravotníků, a toto platí samozřejmě i pro klienty a zaměstnance domovů pro seniory. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s BENU Lékárnou, která v přízemí polikliniky otevřela zcela novou pobočku, darovat zlínskému Domu pokojného stáří Naděje ochranné prostředky a vitamínové balíčky pro všechny jejich zaměstnance," říká Antonín Dillenz, ředitel RC Europe pro Českou republiku.


Do rukou ředitelky domova Kateřiny Pivoňkové tak bylo předáno 1000 ks jednorázových pokrývek hlavy a 80 vitamínových balíčků, na které poskytla Benu výraznou slevu.

"V našem zařízení se staráme o 65 lidí ve stáří nebo nemocných Alzheimerovou chorobou. V prvních týdnech korona-krize jsme neměli, čím naše pracovníky a klienty chránit. Byli jsme rádi za každou ručně ušitou roušku. Dnes již máme díky dodávkám z krajského úřadu a státu dostatek téměř všech potřebných ochranných pomůcek. Chyběly nám právě jednorázové pokrývky hlav, za jejichž dar velmi děkujeme. Práce v ochranných pomůckách je ale velmi náročná, pracovat celý den v roušce s těžkými, málo nebo zcela nepohyblivými klienty, to dá našim pracovnicím zabrat. Mají opravdu velmi ztížené podmínky pro svojí práci, zvlášť při péči o klienty v karanténě. S velkou radostí jsme všem pracovníkům rozdali vitamíny darované společností RC Europe. Je to pro nás povzbuzení a posila v těžkých časech," říká Kateřina Pivoňková, ředitelka domova.

"Doufáme, že jsme tím alespoň trochu přispěli ke zlepšení situace a přejeme všem klientům domova i zaměstnancům především zdraví," doplňuje Dillenz.


Zlínská poliklinika, jedno z největších zdravotnických zařízení v regionu, prochází postupnou rekonstrukcí. Ta byla na podzim minulého roku zahájena pracemi na kompletní opravě přízemí, která obnášela mimo jiné vybudování nového vstupu, výměnu podlah i stropů a realizaci nových obchodních jednotek. Budovu od soukromého vlastníka koupila Europe na konci roku 2018.

"Poliklinika byla postavena v 50. letech minulého století, a od té doby se zde neodehrály žádné zásadnější stavební úpravy. Objekt jsme proto už kupovali s vědomím, že bude nutné jej postupně rekonstruovat a modernizovat tak, aby zařízení odpovídalo dnešním standardům," vysvětluje Dillenz. Rekonstrukce přízemí tak byla prvním logickým krokem. Během několika měsíců došlo k rozsáhlým stavebním úpravám, při kterých byl například vyrovnán výškový rozdíl ve vnitřních prostorách, položeny nové podlahy, nebo rekonstruována sociální zařízení. Byly také vybudovány nové obchodní jednotky, ta největší pro lékárnu Benu.

"Na místě je určitě poděkování lékařům a ostatním nájemníkům za jejich trpělivost a vstřícnost, díky kterým se nám společnými silami podařilo všechny opravy zvládnout," říká Martina Brokešová, manažerka objektu, a doplňuje: "Věříme, že všechny změny se setkají jenom s pozitivní odezvou a přinesou větší komfort, lepší prostředí a zvýšení hygienických standardů jak pro nájemníky, tak pro klienty." Rekonstrukcí přízemí ale práce na budově zdaleka nekončí. "V další etapě bychom rádi v celém objektu vybudovali nová sociální zařízení a dále pokračovali na modernizaci a obnově interiéru i exteriéru," dodává Dillenz.


O společnosti RC Europe


RC Europe je developerská a investiční skupina působící nejen v České republice, ale také v Rumunsku, Srbsku a Chorvatsku. Společnost je na trhu již od roku 2005. Specializuje se na development, správu a poradenství v oblasti komerčních, administrativních a bytových nemovitostí. Mezi významné partnery skupiny patří například Lidl, ČEZ, Deichmann, Sportisimo apod.


Více informací na www.rceurope.cz.

Klíčová slova ČR-koronavirus-nemocnice-senioři-charita-firmy-RC Europe

Oblast
Zlínský (zl)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.