Výroční zpráva společnosti Shanghai Electric o společenské odpovědnosti zdůrazňuje milníky roku 2019

Shanghai Electric Logo

Shanghai Electric Logo

Společnost Shanghai Electric (SEHK: 02727, SSE: 601727), přední světový výrobce a dodavatel energie a průmyslových zařízení, vydala svou zprávu o společenské odpovědnosti za rok 2019, ve které zdůraznila svůj závazek v oblasti společenské odpovědnosti podniku a klíčových pokroků v roce 2019. Strategie podnikové odpovědnosti společnosti jsou zaměřeny nejen na minimalizaci potenciálního nepříznivého dopadu jejích produktů a operací, ale také na aktivaci cíle značky „Posílit globální průmysl, učinit život chytřejším."

„Pro společnost Shanghai Electric to byl pozoruhodný rok, protože dosáhla významných technologických průlomů v mnoha oblastech, jako jsou plynové turbíny, hlavní jaderná čerpadla, vysoce efektivní výroba elektřiny z čistého uhlí, výroba větrné energie na moři, 3D tisk a průtokové baterie," řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Shanghai Electric pan Zheng Jianhua. „Hlavními strůjci těchto úspěchů jsou vždy naši zaměstnanci a je nezbytné, abychom s našimi zaměstnanci po celém světě posílili pouto prostřednictvím účinných reforem způsobů sdílení zisku a řízení zaměřeného na člověka."

Inovace v mechanismech sdílení zisku

Společnost Shanghai Electric pro přilákání a udržení talentů přijala od května 2019 plán kapitálové motivace. Tento spočívá v poskytování neregistrovaných vlastnických akcií typu A, které fungovaly jako podnět k ekonomickému růstu na straně nabídky, z něhož mají prospěch jak zaměstnavatelé, tak pracovníci. Prostřednictvím tohoto plánu získalo 2194 zaměstnanců společnosti Shanghai Electric v rámci výkonnostně podmíněných pobídek celkem 134 milionů neregistrovaných vlastnických akcií typu A v naději, že posílí týmové úsilí a nasazení.

Digitální transformace

Společnost Shanghai Electric zavedla svou průmyslovou internetovou platformu „SEunicloud Platform", která posouvá hranice mysli a strojů. Platforma představuje významný krok v digitální transformaci společnosti. Nově vznikající obchodní jednotky společnosti Shanghai Electric, včetně akumulátorů pro skladování energie a inteligentní výroby, se rovněž rozšířily o 30 % díky fúzím a akvizicím, společným podnikům, rizikovému kapitálu a zvýšeným investicím do výzkumu a vývoje.

Postupy v rámci ochrany bezpečnosti, zdraví a životního prostředí (EHS)

Společnost Shanghai Electric s cílem chránit bezpečnost svých zaměstnanců zavedla systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, který představuje řadu globálních předpisů v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Osmdesát procent přidružených společností společnosti Shanghai Electric získalo do konce roku 2019 certifikace systémů řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OHSAS18001).

V různých oblastech po celém světě byly zřízeny výbory pro ochranu životního prostředí, aby posílily dodržování pokynů pro ochranu bezpečnosti, zdraví a životního prostředí (EHS). Usnadňují schopnost společnosti rychle reagovat na rizika, jako je vypuknutí nákazy koronavirem ( Postupy EHS v elektrárně CSP o výkonu 700 MW v Dubaji a hybridním projektu koncentrované solární elektrárny o výkonu 250 MW ). Výsledkem je prokazatelný úspěch: počet smrtelných nehod a vážných zranění na stavbách zůstal po celý předchozí rok nulový.

Silnější komunita

Společnost Shanghai Electric prostřednictvím „Domovů zaměstnanců" zřízených v sedmi lokalitách mezinárodních stavebních projektů mimo Čínu poskytla zaměstnancům odlišných kultur komunální prostředí, kde mohli vzájemně komunikovat, stýkat se a bavit se. Posílily také pouto mezi společností a místními obyvateli jako multifunkční prostor mezinárodního společenství.

Ochrana zeleně a životního prostředí

Společnost Shanghai Electric zavedla v rámci společnosti systém „SEC-LOVE", aby zajistila, že všechna oddělení budou dodržovat ekologicky přátelské postupy. Dosud 80 % přidružených společností společnosti Shanghai Electric získalo certifikaci systému environmentálního managementu ISO14001 (EMS). Projekty jako energetický projekt spalování odpadu v Nantongu v provincii Ťiang-su, větrná elektrárna Dongtai v provincii Ťiang-su a solární elektrárna v Anhui v provincii Huaibei demonstrují pevné přesvědčení společnosti o budoucnosti čisté energie.

Společenská odpovědnost

V listopadu 2019 darovala společnost Shanghai Electric výukové materiály základní škole ve městě Zubeidi v provincii Wassit. To představovalo další milník v pokroku společnosti směrem k aktivnímu a nadšenému úsilí v oblasti rozvoje, které pomáhá místní komunitě. Na konci roku 2019 společnost Shanghai Electric zaměstnávala v zahraničí více než 4200 místních pracovníků.

Společnost Shanghai Electric po vypuknutí pandemie v lednu darovala mimo jiné chirurgické roušky společnosti Fuji Electric Japan, tepelné elektrárně Wassit v Iráku a projektu integrované elektrárny s uhelný dolem Thar Block-1.

O společnosti Shanghai Electric

Společnost Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727) se zabývá především návrhem, výrobou a prodejem energetických zařízení a průmyslových zařízení. Zaměřuje se na segment energetických zařízení včetně výroby a prodeje zařízení na výrobu energie spalující uhlí, plynových zařízení na výrobu energie, jaderných energetických zařízení, větrných energetických zařízení, zařízení na skladování energie, špičkových chemických zařízení, rozvodných sítí a systémových řešení inteligentních dodávek energie v průmyslu, průmyslového vybavení včetně výroby a prodeje výtahů, středních a velkých elektromotorů, inteligentního výrobního zařízení, základních průmyslových dílů, zařízení na ochranu životního prostředí, stavebního industrializačního zařízení a na segment integrovaných služeb, včetně energetiky, ochrany životního prostředí, zavádění automatizace a souvisejících služeb, služeb v oblasti průmyslového internetu, finančních služeb, služeb mezinárodního obchodu, služeb v oblasti špičkových nemovitostí a dalších.

Související odkazy

www.shanghai-electric.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1159638/LOGO_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, 13817909115, shenjin@shanghai-electric.com

Klíčová slova Čína-energie-stroje-firmy-Shanghai Electric

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.