Společnost Shanghai Electric daruje 40.000 masek tepelné elektrárně Wassit v Iráku

Společnost Shanghai Electric Group, přední světový výrobce a dodavatel energetických a průmyslových zařízení, dnes oznámila, že v reakci na vypuknutí viru COVID-19 poskytla zaměstnancům tepelné elektrárny, největší elektrárny svého druhu v Iráku, 40.000 kusů chirurgických masek.

„Epidemická situace se v Číně postupně zlepšuje, ale počet případů stále roste v Iráku a jinde na Středním východě," řekl Bian Changzheng, obchodní poradce čínského velvyslanectví v Iráku.

Čínský tým lékařské pomoci v tepelné elektrárně Wassit v Iráku

Dosud bylo infikováno virem COVID-19 372.757 osob ve 167 zemích a oblastech. Hlavní provincie Iráku se rozhodly v rámci preventivního opatření uzavřít své hranice, včetně provincií Erbil a Sulaymaniyah, zatímco jiné zavedly téměř úplné uzavření. Tepelná elektrárna Wassit zavedla řadu opatření pro kontrolu rizika infekce a kontrolních opatření na ochranu zaměstnanců při práci na místě od ledna letošního roku.

„Pandemie vyvolala nebývalý tlak na zdravotnické systémy v celé oblasti a čínské velvyslanectví v Iráku poskytuje lékařskou pomoc financováním materiálů pro prevenci epidemie a převozem lékařských odborníků do Iráku," uvedl Bian během cesty s lékařskými odborníky z čínského Červeného kříže do elektrárny Wassit za účelem prevence epidemie, kontroly a poradenství. „Čínské společnosti podnikají agresivní opatření, aby si udržely kontrolu nad koronavirem a zachovaly zdraví a bezpečnost místních pracovníků."

Elektrárna Wassit, která se nachází v provincii Wassit ve středním Iráku, jižně od města Kut a přibližně 120 km jihovýchodně od Bagdádu, má čtyři jednotky o jednotlivé kapacitě 330 MW a dvě jednotky s jednotlivou kapacitou 610 MW. Vzhledem k tomu, že v roce 2015 bylo všech šest jednotek připojeno k síti a uvedeno do komerčního provozu, nyní elektrárna poskytuje celkovou produkci 56 milionů kilowatthodin (kWh) za den, což představuje 30 % irácké národní výroby energie a 70 % spotřeby energie ve špičce v Bagdádu.

Společnost Shanghai Electric uplatňuje řešení „EPC + O & M" (úsporná opatření, příprava, realizace a zajištění financování projektu vedoucí k úsporám energie, provoz a údržba) tím, že přebírá vedení v provozu i údržbě elektrárny. Aby byla zajištěna produktivita a efektivita projektu, společnost navrhla a vyrobila všechna hlavní zařízení závodu, včetně kotlů, parních turbín, generátorů a kondenzátorů, a také zjistila 150 iráckým zaměstnancům praktické školení zaměřené na jejich přípravu k provozu a údržbě elektrárny. „Díky využití pozitivní dynamiky projektu byla elektrárna vybudována ruku v ruce s ekologickou ochranou a hospodářským rozvojem. Hrála také zásadní roli ve společenském rozvoji regionu a společnost Shanghai Electric se zavázala pomoci místní komunitě zlepšením vzdělávání, zdraví, infrastruktury a celkového životního stylu v této oblasti," řekl He Zhuang ze společnosti Shanghai Electric, projektový manažer tepelné elektrárny Wassit.

O společnosti Shanghai Electric

Společnost Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727) se zabývá především návrhem, výrobou a prodejem energetických a průmyslových zařízení. Zaměřuje se na podnikání v oblasti nových energií, včetně výroby a prodeje větrných turbín a jejich součástí, jakož i jaderných energetických zařízení; podnikání v oblasti čisté energie, včetně výroby a prodeje tepelných energetických zařízení, zařízení pro přenos a distribuci energie; průmyslových zařízení, včetně výroby a prodeje výtahů a elektrických motorů; a moderních odvětví služeb, včetně uzavírání smluv na výstavbu elektráren, projekty přenosu a distribuce energie a dalších oblastí podnikání.

Související odkazy

www.shanghai-electric.com

Shanghai Electric Logo

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1137497/Chinese_medical_aid_team_Wassit.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1137532/Shanghai_Electric_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86-13817909115, shenjin@shanghai-electric.com

Klíčová slova Irák-Čína-energie-průmysl-ekologie-koronavirus-Shanghai Electric

Oblast
Blízký východ (bv)

Kategorie
Zdravotnictví
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.