Komentář ke krizovému zákonu volně k dispozici v ASPI online

Praha 25. března 2020 (PROTEXT)

Reagujeme na aktuální situaci a všem otevíráme bezplatný přístup k jedinému komentáři krizového zákona (č. 240/2000 Sb.) na trhu, který tento zákon podrobně vysvětluje.

Text komentáře je nyní přístupný všem zájemcům zdarma v ASPI online.

Autoři komentáře Jiří Vaníček a Ondřej Vodehnal vysvětlují systém krizové legislativy, jejíž jádrem je právě tento zákon. Krizový zákon řeší nejen povinnosti fyzických a právnických osob při krizovém stavu, pravomoc a působnost státních orgánů a orgánů obcí a krajů, ale také i náhradu škody vůči státu, kterou má uhradit v příčinné souvislosti s krizovými opatřeními. Náš komentář se nezaměřuje pouze na teoretický právní výklad, ale snaží se cílit spíše na praktické aspekty aplikace krizového zákona.

Podrobný komentář v ASPI v se vám určitě bude hodit jako návod, na co máte nárok a jak správně postupovat.

ASPI je znalostní systém společnosti Wolters Kluwer ČR, a.s., s nejrozsáhlejší databází předpisů a judikatury a více než 1 300 titulů od renomovaných autorů: komentáře, monografie, časopisy a články, průvodce v různých právních oblastech, navigátory, komentované vzory a další praktické nástroje.

Kontakt:

Jiřina Mastníková

Marketing Manager

Wolters Kluwer ČR, a.s.

Klíčová slova ČR-právo-zákon-ASPI-Wolters Kluwer

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.