Poptávka po sušeném mase Fine Gusto stoupla trojnásobně

Praha 25. března 2020 (PROTEXT)

Opatření přijatá kvůli koronavirové nákaze postihla velké množství firem a podnikatelů. Najdou se však i výjimky, kterým se daří. Patří mezi ně společnost Fine Gusto Nature.


Firma Fine Gusto Nature, která se specializuje na výrobu sušeného masa, čelí v souvislosti se situací způsobenou šířením viru KOVID-19 výraznému nárůstu zájmu o tento produkt. "Zaznamenali jsme značné navýšení poptávky po sušeném mase. U e-shopů jde o zhruba 300procentní nárůst. U našich prodejců typu Alza a Rohlík jsou objednávky také na téměř trojnásobku běžných prodejů," říká ředitel společnosti Roman Sulek.


Omezení provozu ani propouštění tak společnost neplánuje. Upravila pouze opatření spojená s výrobou. "Zaměstnanci, kteří jsou potřeba na výrobu sušeného masa, ale i semínek Veg Up, jsou ubytováni v budově společnosti. Ostatní zaměstnanci, kteří nejsou potřeba při samotné výrobě, mají home office," vypočítává Sulek.


Výroba jede podle plánu. "Zakázky, přestože jejich počet výrazně vzrostl, plníme včas," zdůrazňuje ředitel Sulek. Propouštění společnost neplánuje. "Všichni zaměstnanci bez výjimky pobírají 100 procent mzdy, o snížení stavu zaměstnanců neuvažujeme," potvrzuje Roman Sulek.


Celý tým podílející se na výrobě sušeného masa značky Fine Gusto byl obeznámen s opatřeními zavedenými kvůli šíření koronaviru. Zaměstnanci, kteří mají home office, mohou opouštět domovy jen v nezbytných případech a vždy s rouškou. "Jsme rádi, že zájem o sušené maso roste a že v této komplikované situaci lidé sahají po kvalitních potravinách, které jsou díky vysokému obsahu bílkovin zdrojem energie," dodává ředitel Sulek.


Firma Fine Gusto Nature, která vyrábí v Pardubicích, byla založena v roce 2014 a zaměstnává desítky pracovníků. Zaměřuje se na výrobu vysoce kvalitního hovězího a krůtího sušeného masa a používá tradiční recepty. Počet výrobků se neustále rozšiřuje. Cílem podniku je vyrábět i balit kvalitní, přírodní a nutričně hodnotné potraviny bez přidaných barviv a konzervantů. Pro vysoký obsah bílkovin a zanedbatelné množství soli je sušené maso Fine Gusto vhodné jak pro sportovce, tak pro manažery v náročných dnech, stejně jako pro každého, kdo má rád skutečnou chuť masa.


Obrat Fine Gusto Nature vzrostl z 30 miliard korun za rok 2018 na 42 miliard korun za rok 2019. Loni firma uzavřela kontrakt s norskou armádou na dodávku sušeného masa, kterou bude plnit do roku 2023.


Kontakt:

Markéta Škorňová

e-mail: marketa.skornova@pppartners.cz

Klíčová slova ČR-trh-potraviny-koronavirus-firmy-Fine Gusto Nature

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.