Nový projekt šíří optimismus a podporu zdravotníkům

Nově vzniklý webový projekt Opravdoví Hrdinové s jasným poselstvím má nově sloužit především jako podpora a poděkování lidem, kteří denně nasazují své životy nejen v první linii, a pomáhají nám tak všem přečkat tyto nelehké časy.


"Je neuvěřitelné, jak ke své práci mnozí přistupují s odhodláním a pokorou, tráví nespočet času v nasazení a po pracovní době ještě pokračují ve své dobročinnosti a obětavosti např. šitím roušek, nákupem pro sousedy či pomocí svým blízkým," zmiňuje web.


Součástí projektu je také inspirativní orchestrální skladba The Real Heroes, kterou složil český hudební skladatel Daniel Bordovský, známý především v zahraničí pod svou uměleckou přezdívkou Borrtex. Snahou je vyjádřit vděčnost a naději všem, kteří tvrdě pracují na překonání této novodobé krize, ať už jde o zdravotnický personál, příslušníky hasičských sborů, policisty, nebo například pokladní v obchodech, lékárníky na přepážkách či řidiče autobusů, tramvají, vlaků apod. Práva na užití skladby plánuje tvůrce nabídnout zdarma veškerým televizním stanicím včetně provozovatelů webového zpravodajství.


"Myslím, že i přes veškeré své negativní dopady, přináší tato doba něco dobrého. Lidé doma šijí roušky, více mezi sebou komunikují, spolupracují, pomáhají si navzájem a obecně mi přijdou vůči sobě i více ohleduplní. Velmi mě toto aktivní zapojení těší a rád bych také přispěl kouskem svého umění. Věřím, že má skladba dodá lidem naději a že je ještě více sjednotí. Cílem je ukázat našim opravdovým hrdinům společnou podporu a že za nimi plně stojíme," doplňuje skladatel.


Pro účely většího šíření optimismu a vzájemné pomoci se autoři rozhodli vytvořit webové stránky, které podpořila také Fakultní nemocnice Ostrava a umožnila fotografce Natálii Hajnové zachytit momenty, ve kterých je nasazena zdravotní složka a městská policie přímo na odběrovém místě v areálu nemocnice v Ostravě.


"Určitě je teď nejdůležitější, abychom při sobě stáli, podporovali se a pomáhali si. Musíme věci přenechat na odbornících a důvěřovat jim. Mám radost, že jsem měla příležitost nafotit aktuální dění a dát lidem možnost vcítit se do situace našich hrdinů. Jsem pyšná na všechny, kteří jsou pro nás v současné situaci nenahraditelní," svěřila se spoluautorka projektu a fotografka Natálie.


"Rádi bychom využili tuto příležitost a požádali všechny, kteří máte tu možnost, o sdílení optimismu a pozitivního přístupu. Pokud můžete, vyjádřete svou podporu a vděk všem, kteří jsou tam venku a dělají svou práci, lidem, kteří to potřebují a zaslouží si to. Je to nejjednodušší způsob pomoci, kterým může přispět každý z nás. Určitě je tím nejen potěšíte, ale zaručeně také dodáte více energie k tomu, aby mohli pokračovat. Jsme v tom všichni společně. Buďme silní a mějme naději."


K šíření příspěvků na sociálních sítích má sloužit označení #OpravdoviHrdinove. Web je v plném rozsahu dostupný na adrese: https://www.opravdovihrdinove.eu/


Kontakt: press@borrtex.com

Klíčová slova ČR-pop-hudba-zdraví-internet-koronavirus-Borrtex

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.