Jde cukrovku vyléčit pouze stravou? VFN plánuje unikátní studii

Praha 16. března 2020 (PROTEXT)

Jde cukrovku vyléčit pouze stravou? VFN plánuje unikátní studii

Jde cukrovku vyléčit pouze stravou? VFN plánuje unikátní studii

Trpíte diabetem 2. typu? Přihlaste se do studie pro pacienty z Prahy a okolí ve věku od 20 do 65 let, která může znamenat přelom v léčbě cukrovky.


Cukrovkou dnes trpí každý desátý Čech, postihnout přitom může téměř kohokoliv. Na vině totiž není jen dědičnost, ale i další rizikové faktory. Odborníci odhadují, že počet pacientů bude i nadále vzrůstat.


Nutric bistro, první paleo-veganské bistro v ČR, hledá dobrovolníky pro unikátní studii určenou diabetikům 2. typu, kterou pod vedením MUDr. Hany Krejčí provádí Všeobecná fakultní nemocnice v Praze.


Hlavní cíl studie? Ověřit, zda je možné diabetes 2. typu vyléčit mj. nízkosacharidovou stravou.


"U diabetiků 2. typu může nízkosacharidová strava vést k remisi diabetu nebo alespoň k výrazně lepší kompenzaci při nižší potřebě léků včetně inzulinu," potvrzuje MUDr. Hana Krejčí.


V době pandemie koronavirem jsou diabetici více ohroženou skupinou lidí, která musí dbát na zdravou stravu. Přidejte se k dobrovolníkům do studie. Přihlásit se můžete zde: https://www.nutricbistro.cz/klinicka-studie-remise-cukrovky.


Nabízíme prémiové krabičkové diety z kvalitních surovin a bio produktů. Připravujeme Lowcarb, Whole30, Fit i vegetariánské chutné stravování v krabičce.


Kontakt:

Global generation, s.r.o., https://www.nutricbistro.cz/

Klíčová slova ČR-zdraví-nemocnice-potraviny-firmy-Global generation-Nutric bistro

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.