CGTN: Nejnovější data ukazují, že se ve Wu-chanu z nákazy novým koronavirem uzdravilo více než 36 tisíc lidí

Ve střední Číně, ve městě Wu-chan, které bylo jedním z epicenter pandemie koronaviru, klesl, podle videa mediální společnosti CGTN, počet případů onemocnění COVID-19 na jednociferné číslo, když v pátek přibyly pouze čtyři (4) nové případy.


Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20200314005025/en/


Celé video si můžete prohlédnout zde: https://news.cgtn.com/news/2020-03-14/Fight-to-Reunite-How-Wuhan-tackled-COVID-19-ORhUCzRIGs/index.html


Nejnovější data naznačují, že ve Wu-chanu se uzdravilo více než 36 tisíc pacientů, což je více než 70 % ze všech případů. Nejpostiženější město ve střední Číně v provincii Hubei (Chu-pej) je tak na cestě k úzdravě.

Současně spolu s tím jak je stále více pacientů z nemocnic propouštěno do domácí péče, došlo v průběhu tohoto týdne k uzavření všech 14 dočasných nemocnic ve městě.

Tyto nemocnice, které vznikly rychlou přestavbou veřejných prostor, poskytovaly včasnou léčbu pacientům s mírnými příznaky a přijaly více než 12 tisíc pacientů.

Tento pozoruhodný pokrok se nerodil snadno. Ke zvládnutí epidemie podstatnou měrnou přispěla urychlená mobilizace národních medicínských zdrojů.


Do provincie Hubei bylo povoláno na 42 tisíc zdravotníků z celé země. Do 3. března bylo do provincie Hubei posláno 65 tisíc kusů zdravotnických prostředků, včetně ventilátorů a ECMO přístrojů (umělé plíce).

Byly testovány a zavedeny různé způsoby léčby, včetně dechové podpory a plazma terapie. Také tradiční čínská medicína pomohla u řady pacientů zmírnit příznaky a zkrátit dobu léčby.

Díky přijatým opatřením nyní Čína překonala kulminační bod pandemie, řekl mluvčí vlády ve čtvrtek.

Mimo provincii Hubei podniky začínají znovu ožívat. Více než 95 % firem, které byly zavřeny z důvodu karantény, již obnovilo provoz, uvedli vládní představitelné v pátek.


Doktor Bruce Aylward, ředitel společné koordinační mise Světové zdravotnické organizace a Číny ohledně onemocnění COVID-19 řekl, že pro zopakování úspěšného boje Číny s touto pandemií je nutná rychlost, peníze, představivost a politická odvaha.


O CGTN

Mediální organizace CGTN se sídlem v Pekingu provozuje televizní stanice a online mediální projekty v několika jazycích. Firma má mezinárodní týmy profesionálů v Nairobi, Washingtonu a v Londýně.

Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200314005025/en/


Kontaktní informace:

Jiang Simin, +86 18826553286

Jiang.simin@cgtn.com

www.cgtn.com

Zdroj: CGTN

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Čína-zdraví-média-koronavirus-firmy-CGTN

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.