Prodej bývalého montážního závodu a testovacího vybavení firmy BMW v Mnichově

Boston 12. března 2020 (PROTEXT/GLOBE NEWSWIRE)

Společnost Gordon Brothers, světová poradenská, restrukturalizační a investiční firma, oznámila bezprecedentní prodej bývalého závodu pro montáž motorů a testování vozů BMW v Mnichově. Prodej zahrnuje špičkové nejmodernější vybavení dodané německými výrobci originálního příslušenství GROB, KUKA, a J W Froehlich, podpořené nejmodernějším hardwarem, softwarem a operačními systémy firem Siemens a ThyssenKrupp.


Prodej se týká rovněž veškerého zařízení potřebného pro montáže a testování plně vybavených motorů. Aby byla zajištěna požadovaná rychlost montáží, je v závodě instalováno 15 testovacích jednotek firem KUKA a J W Froehlich, na kterých lze provádět testy motorů, jako jsou test motoru bez paliv (cold test), test těsnosti (leak test) a heliový test. Jednotlivé stanice a pásové dopravníky vytvořila a instalovala především společnost GROB s podporou firem ThyssenKrupp, Festo, Demag a dalších akreditovaných automobilových dodavatelů. Další součástí podniku je i knihovna technických manuálů v tištěné i elektronické podobě.

Celý závod byl profesionálně vyřazen z provozu v roce 2017 specializovanou německou firmou, konstruktéry ze závodu BMW Munich a globální společností zaměřenou na ukončování činnosti podniků a opětovné uvádění do provozu. Kompletní zařízení bylo zabaleno a přepraveno do Spojeného království pro přípravu projektu a následující účely due diligence pro klienty. Součástí procesu byla, mimo jiné, prohlídka a identifikace vybavení, aplikace ochranných médií proti korozi a opotřebení, zálohy všech programů a systémů pro řízení OEM strojů, identifikace, přihlašování a vyznačení položek a všech aspektů identifikace technické dokumentace v porovnání s každým subjektem.

Projekt je ideální pro každého progresivního moderního výrobce motorů se snahou se posunout vpřed k motorům nové generace využívajících nové energie, které splňují emisní normy Euro 6 a další. Zařízení má všechny předpoklady, aby mohlo být upraveno podle požadavků klienta na motory a hnací ústrojí s potenciálem značných úspor v oblasti kapitálových investic a velmi důležitých lhůt nezbytných pro instalaci a uvedení do provozu. Závod má všechny aspekty technické pomoci na podporu operací zcela na klíč.

Kromě nabízeného majetku a souvisejících technologií pro montáže OEM motorů a testování jsou k dispozici pro kteréhokoli potencionálního klienta zařízení, zaměřená na výzkum a vývoj hnacích ústrojí, odborné znalosti a zdroje. To přináší příležitost spojit podnik s nejnovějšími hybridními technologiemi pro vývoj účelově navržených systémů hnacích ústrojí v souladu s celosvětovou politikou vozidel na nové energie se základními parametry pro eventuální přechod na emisní normy Euro 7. Technologie hybridních motorů a vyvinutých hnacích ústrojí se ideálně hodí k inkluzi v rámci strategie elektrifikace výrobců automobilů na světových trzích. Nick Jordan, společník, divize oceňování a průmyslu společnosti Gordon Brothers, řekl: „Tento prodej představuje jedinečnou příležitost pro současné výrobce motorů posunout své aktivity dopředu. S prvotřídním vybavením splňujícím aktuální emisní normy a připraveným pro hybridní motory, přispívá k ekologičtějšímu prostředí prostřednictvím elektrifikace a přechodu na emisní normy Euro 7.“ Závod v anglickém městě Tamworth, je možné po sjednání schůzky okamžitě navštívit. Pokud máte jakékoli další dotazy ohledně prodeje nebo chcete naplánovat prohlídku, prosím kontaktujte, Nicka Jordana na emailu njordan@gordonbrothers.com nebo telefonním čísle : +44 (0)7848 412737.

O společnosti Gordon Brothers

Od roku 1903 pomáhá společnost Gordon Brothers věřitelům, provozním ředitelům, poradcům a investorům se posouvat vpřed prostřednictvím změn. Firma přináší silné spojení zkušeností a kapitálu klientům, kteří vyvíjejí speciální řešení na integrované nebo samostatné bázi ve čtyřech sektorech služeb: oceňování, dispozice, provozy a investice. Ať už při podpoře růstu nebo zajišťování strategické konsolidace, společnost Gordon Brothers spolupracuje s firmami z oblasti maloobchodních, komerčních a průmyslových sektorů a využívá aktiva pro nejvyšší a nejlepší využití. Společnost Gordon Brothers realizuje dispozice a odhady v hodnotě 70 miliard amerických dolarů ročně. Společnost Gordon Brothers má centrálu v Bostonu a 25 kanceláří na pěti světadílech.


Nicole Trice

Gordon Brothers

Tel : 617-422-6569

Email : ntrice@gordonbrothers.com

Klíčová slova USA-Německo-automoto-stroje-průmysl-trh-Gordon Brothers

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.