Čurají ryby? Proč nám chutnají chipsy? a nyní Cože??

Praha 9. března 2020 (PROTEXT)

To jsou názvy (části názvů) unikátních knih, které se poutavou formou snaží přiblížit fyziku a biologii člověka. Autorem je Petr Stohwasser, bývalý učitel biologie a fyziky.

Proč jsou kapky kulaté? Uschne prádlo, když mrzne? Proč umývá teplá voda lépe než studená? Kolik stupňů Celsia má vakuum? Čurají ryby? To jsou otázky, na které lze najít odpověď v knize První neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby?, která se stala bestsellerem s více než 18.000 prodaných výtisků.

Nyní, po 4 letech, vychází její volné pokračování - kniha s názvem Cože?? (Fyzikální otázky, která Vám nedají spát). Kvízovou formou si můžete vyzkoušet své vědomosti a dozvědět se odpovědi na zajímavé fyzikální problémy. Věděli byste například...

"Do sklenice s vodou, která je položena na váze, zasouváme prst (voda ze sklenice nevytéká). Hodnota na váze se: A. Zvyšuje., B. Snižuje., C. Zůstává stejná."

Více na www.neucebnice.cz

Petr Stohwasser

petr.stohwasser @gmail.com

www.neucebnice.cz

Klíčová slova ČR-literatura-vzdělání-školy-trh-firmy-Neucebnice.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.