Společnost Berkeley Lights uvádí na trh sadu pro sekvenci receptorů buněk T pro zvýšení účinnosti objevů receptorů buněk T

Sada pro sekvenci receptorů buněk T (TCRseq Kit) umožňuje uživatelům platforem společnosti Berkeley Lights efektivněji identifikovat, obnovovat a sekvenovat buňky T, které jsou předmětem zájmu.

Společnost Berkeley Lights, Inc., lídr v oblasti selekce buněk, dnes představila svou novou sadu pro sekvenování buněk T (TCRseq Kit). Sada TCRseq umožňuje uživatelům platforem Beacon a Lightning společnosti Berkeley Lights získat funkčně ověřené receptory buněk T (TCR) ze vzorku, který má pouhých 10 000 vstupních buněk. Sada TCRseq umožňuje uživatelům platformy Berkeley Lights nejprve charakterizovat funkci T lymfocytů pomocí sady Berkeley Lights Cell Therapy Development Suite a poté pouze sekvenovat buňky T, které jsou důležité. Funkčně tedy nahrazuje stávající metodiku, která vyžaduje opětovné vyjádření stovek receptorů buněk T v naději na identifikaci vzácné sekvence, která představuje ideální specificitu.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit spuštění sady TCRseq Kit, pokročilého nástroje, který umožňuje obnovu receptorů TCR specifických pro alfa/beta řetězce z jednotlivých buněk a zvyšuje výtěžnost TCR na více než 70 %," řekl John Proctor, Ph.D., Senior viceprezident pro marketing ve společnosti Berkeley Lights. „Vytváříme sadu nástrojů pro vývoj buněčné terapie, která našim zákazníkům pomůže lépe charakterizovat buňky T pomocí nástrojů Beacon a Lightning."

Po provedení testu funkčnosti pro buňky T na platformách Beacon nebo Lightning si uživatel vybere jednotlivé požadované lidské buňky T a exportuje je z čipu společnosti OptoSelect na destičku s jamkami. Použitím činidel poskytnutých v soupravě TCRseq se získá RNA z jednotlivých buněk T a amplifikují se oblasti V(D)J řetězců alfa a beta receptorů TCR. Výsledná cDNA je pro uživatele připravena k indexování a sekvenování pomocí sekvenčních platforem. Sada TCRseq obsahuje činidla a protokoly pro zpracování až 192 jednotlivých lidských buněk T.

Sada TCRseq je nyní k dispozici ke koupi. Více informací naleznete zde: https://www.berkeleylights.com/applications/t-cell-functional-analytics

O společnosti Berkeley Lights

Ve společnosti Berkeley Lights se domníváme, že buňky jsou úžasné. Buňky jsou schopné vyrábět léky na nemoci, vlákna pro oděv, energii ve formě biopaliv a potravinové proteiny pro výživu. Otázkou tedy je, je-li příroda schopna vyrábět potřebné produkty škálovatelným způsobem, proč toho nevyužíváme více? Odpověď zní, že s řešeními, která máme k dispozici v dnešní době, je to těžké. Nalezení správné buňky pro konkrétní práci trvá dlouho, stojí spoustu peněz a pokud jste vybrali suboptimální buněčnou linii, má velmi nízkou výtěžnost z procesu. Společnost Berkeley Lights má kompletní řešení pro nalezení nejlepších buněk funkčním testováním a získáváním jednotlivých buněk z hlediska objevování protilátek, vývoje buněčných linií, analýzy buněk T a syntetické biologie. Naše proprietární technologie a platformy Beacon® a LightningTM urychlují tempo objevů a vyvíjejí produkty založené na buňkách ve zlomku času a za zlomek nákladů ve srovnání s konvenčními starými metodami výzkumu. Pomocí našich nástrojů a řešení mohou vědci najít ty nejlepší buňky hned, když je uvidí. Více informací naleznete na webových stránkách www.berkeleylights.com.

Nástroje Beacon and Lightning společnosti Berkeley Lights a sada TCRseq Kit jsou: Pouze pro výzkumné účely. Nejsou pro použití v diagnostických postupech.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1078159/Berkeley_Lights_Logo.jpg

KONTAKT: berkeleylights@bulleitgroup.com

Klíčová slova USA-věda-Berkeley Lights

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.