Společnost Shanghai Electric dosáhla finančního uzavření důlního projektu, který je součástí integrovaného projektu uhelných dolů a elektráren Thar Block-1 v Pákistánu

Tharparkar (Pákistán) 2. března 2020 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Shanghai Electric Group (dále jen „Shanghai Electric" nebo „společnost"), přední světový výrobce a dodavatel energie a průmyslového vybavení, poskytovatel komplexních energetických řešení, oznámila, že dosáhla finančního uzavření projektu uhelného dolu, který je součástí integrovaného projektu těžby uhlí a elektráren Thar Block-1. Uhelná ložiska v Tharu jsou největší v Asii a mají odhadovaný zdroj lignitu přesahující 175 miliard tun, pokrývají plochu přes 9000 km2 v poušti Thar v jihovýchodní části pákistánské provincie Sindh.

V tomto uhelném dole v rámci integrovaného projektu těžby uhlí a elektráren Thar Block-1 je plánována těžba uhlí s roční produkční kapacitou 7,8 milionu tun a díky dvěma 660 megawattovým tepelným elektrárnám je projekt schopen v Pákistánu dodávat energii pro 4 miliony domácností, která představuje výkon 1320 megawattů domácí, dostupné a spolehlivé elektřiny.

Integrovaný projekt těžby uhlí a elektráren Thar Block-1 byl vyvinut pod záštitou čínsko-pákistánského hospodářského koridoru („CPEC"). Je součástí úsilí pákistánské vlády zlepšit energetickou bezpečnost a snížit průměrné náklady na výrobu energie přechodem z ropy na uhlí. Projekt posílí národní síť a dále pomůže s úsporami deviz vynaložených na náklady na palivo.

Hlavní ministr provincie Sindh pan Syed Murad Ali Shah ocenil podporu společnosti Shanghai Electric při urychlení procesu využití paliva pocházejícího z místních zdrojů a zásadní roli této společnosti při vývoji projektu tepelné elektrárny Thar Coalfield, který přinese ekonomické výhody místní komunitě.

Projekt v současné době zaměstnává více než 908 místních pracovníků a v průběhu nejintenzivnější fáze výstavby zaměstná více zaměstnanců. Projekt bude také hrát zásadní roli v společenském rozvoji této oblasti. Společnost Shanghai Electric se zavazuje, že bude aktivně a s nadšením usilovat o rozvoj, který místní komunitě v oblasti Tharu pomůže zlepšit vzdělávání, zdraví, infrastrukturu a celkový životní styl.

„Jsme hrdí na to, že můžeme pomoci této zemi přinést první velký místní energetický projekt na bázi uhlí. Jsme také vděční místní vládě za podporu," řekl pan Qian Xiaolei, manažer pro vztahy s veřejností společnosti Thar Coal Block-1 Power Generation Company (PVT) Ltd (SPV společnosti Shanghai Electric v Pákistánu).

Společnost Shanghai Electric díky využití pozitivní dynamiky projektu již zahájila výstavbu tepelných elektráren v uhelné oblasti Thar Coalfield. Společnost dodá elektrárny s velmi pokročilou technologií, které mohou být provozovány s vyšší čistou účinností, než je průměrná roční čistá účinnost vyžadovaná pákistánskou vládou. Kromě toho budou elektrárny pracovat s vysokou mírou odstraňování kyselých plynů, s nízkými emisemi oxidu siřičitého, aby byl po zahájení výroby elektřiny v roce 2022 snížen dopad na životní prostředí.

O společnosti Shanghai Electric

Společnost Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727) se zabývá především návrhem, výrobou a prodejem energetických a průmyslových zařízení. Zaměřuje se na podnikání v oblasti nových energií, včetně výroby a prodeje větrných turbín a jejich součástí, jakož i jaderných energetických zařízení; podnikání v oblasti čisté energie, včetně výroby a prodeje tepelných energetických zařízení, zařízení pro přenos a distribuci energie; průmyslových zařízení, včetně výroby a prodeje výtahů a elektrických motorů; a moderních odvětví služeb, včetně uzavírání smluv na výstavbu elektráren, projekty přenosu a distribuce energie a dalších oblastí podnikání.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1097075/1.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1097093/Shanghai_Electric_Logo.jpg

KONTAKT: Shen Jin, +86-138-1790-9115, shenjin@shanghai-electric.com

Klíčová slova Pákistán-energie-uhlí-Shanghai Electric

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.