Výzkumní pracovníci z celého světa využívají pro boj s virem COVID-19 platformu Beacon společnosti Berkeley Lights

Emeryville (Kalifornie) 29. února 2020 (PROTEXT/PRNewswire)

Patentovaná technologie společnosti Berkeley Lights, optofluidická platforma Beacon®, je v současné době využívána vědci na třech kontinentech - v USA, Číně a Austrálii - aby jim pomohla najít řešení pro koronavirus.

Společnost Berkeley Lights, Inc., lídr v oblasti selekce buněk, v současné době spolupracuje s univerzitami a zdravotnickými pracovišti v USA, Číně a Austrálii, která se snaží vytvořit vakcíny a léčiva pro léčbu viru COVID-19, choroby způsobené virem SARS-CoV2 nebo jednoduše koronaviru. Pomocí patentované technologie společnosti Berkeley Lights, optofluidické platformy Beacon®, provádějí v současnosti centra Vanderbilt University Medical Center (VUMC) a GenScript China screening vzorků krve pacientů, aby nalezly potřebné protilátky nutné k vývoji řešení léčby koronaviru. Vědci z University of Queensland v Austrálii zároveň hodnotí platformu Beacon jako prostředek k urychlení vývoje jejich rekombinantního dílčího vakcinačního programu.

Výzkumné centrum Vanderbilt Vaccine Center (VVC) je jedním z hlavních míst v rámci programu prevence pandemií DARPA Pandemic Prevention Platform (P3). Vzhledem ke své historii zvýšené rychlosti léčby viru Zika a dalších virových cílů byla platforma DARPA vybrána centrem VVC jako primární místo v USA pro vývoj nových terapeutik založených na protilátkách pro prevenci infekce SARS-CoV2. Centrum VVC nedávno začalo přijímat klíčové lidské vzorky od vyléčených pacientů, kteří budou pozorováni pomocí platformy Beacon společnosti Berkeley Lights, aby bylo možné objevit ochranné protilátky.

„Platforma Beacon nám umožňuje používat buňky typu B v testu s jednou buňkou, což umožňuje zkoumat mnohem větší rozmanitost potenciálně ochranných protilátek a pomáhá nám rychleji identifikovat nejlepší protilátky," řekl Dr. Robert Carnahan, vedoucí projektů laboratoře Crowe Lab centra VUMC.

University of Queensland v Austrálii je jednou z několika skupin, která byla vybránaKoalicí pro inovace epidemické připravenosti (CEPI) za účelem vyvinutí vakcíny proti koronaviru v důsledku její nedávno představené technologie rychlé reakce. Univerzita hodnotí platformu Beacon, protože hledá způsoby urychlení včasného vývoje pro klinické testování.

„Platforma Beacon nám pomáhá s rychlejší připraveností na výrobu než při použití tradičních postupů, což potenciálně může ušetřit měsíce z našeho časového harmonogramu," řekl Dr. Trent Munro, ředitel Národního biologického zařízení a programový ředitel oddělení pro rychlý vývoj vakcíny (Vaccine Rapid Response) při University of Queensland, které je financováno koalicí CEPI. „Jak vidíme, v naší reakci na šíření viru COVID-19 je důležitý každý den a doufáme, že tento přístup umožní budoucí výrobu vakcíny."

Společnost GenScript Biotech Corporation také počátkem února oznámila, že její výzkumní pracovníci úspěšně testovali a identifikovali protilátky proti viru COVID-19 pomocí platformy Beacon za méně než 24 hodin. Tento proces obvykle trvá tři měsíce s použitím tradičního testování hybridomových protilátek. Toto je obrovský průlom v rychlejším boji s ohnisky a při hledání preventivní a terapeutické léčby, konkrétně u koronaviru.

O společnosti Berkeley Lights

Ve společnosti Berkeley Lights se domníváme, že buňky jsou úžasné. Buňky jsou schopné vyrábět léky na nemoci, vlákna pro oděv, energii ve formě biopaliv a potravinové proteiny pro výživu. Otázkou tedy je, je-li příroda schopna vyrábět potřebné produkty škálovatelným způsobem, proč toho nevyužíváme více? Odpověď zní, že s řešeními, která máme k dispozici v dnešní době, je to těžké. Nalezení správné buňky pro konkrétní práci trvá dlouho, stojí spoustu peněz a pokud jste vybrali suboptimální buněčnou linii, má velmi nízkou výtěžnost z procesu. Společnost Berkeley Lights má kompletní řešení pro nalezení nejlepších buněk funkčním testováním a získáváním jednotlivých buněk z hlediska objevování protilátek, vývoje buněčných linií, analýzy buněk T a syntetické biologie. Naše proprietární technologie a platformy Beacon® a LightningTM urychlují tempo objevů a vyvíjejí produkty založené na buňkách ve zlomku času a za zlomek nákladů ve srovnání s konvenčními starými metodami výzkumu. Pomocí našich nástrojů a řešení mohou vědci najít ty nejlepší buňky hned, když je uvidí. Více informací naleznete na webových stránkách www.berkeleylights.com.

Platformy Beacon a Lightning a Culture Station Instrument společnosti Berkeley Lights jsou:

Pouze pro výzkumné účely. Nejsou pro použití v diagnostických postupech.

Kontakt pro tisk

berkeleylights@bulleitgroup.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1078159/Berkeley_Lights_Logo.jpg

Klíčová slova USA-farmacie-zdraví-věda-Berkeley Lights

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.