Společnost Trina Solar nové vysoce výkonné moduly o výkonu přes 500 W, kterými stanoví nové měřítko pro éru PV 5.0

Chang-čou (Čína) 28. února 2020 (PROTEXT/PRNewswire)

Trina Solar představuje své oboustranné moduly s dvojitým sklem Duomax V
Zdroj: Trina Solar

Trina Solar představuje své oboustranné moduly s dvojitým sklem Duomax V Zdroj: Trina Solar

Společnost Trina Solar Co., Ltd („Trina Solar" nebo „společnost"), přední světový poskytovatel integrovaných fotovoltaických modulů a inteligentních energetických řešení, oficiálně oznámila uvedení nového produktu, svých nejnovějších oboustranných modulů s dvojitým sklem Duomax V a Tallmax V. S velkoformátovým křemíkovým plátkem o tloušťce 210 mm a monokrystalickými články PERC jsou nové moduly plné několika inovativních konstrukčních prvků, které umožňují dodávat vysoký výkon přes 500 Wp s účinností modulů až 21 %, což upevňuje vedoucí postavení společnosti a představuje novou éru PV 5.0.

Podle předběžných odhadů z velkých pozemních instalovaných elektráren v čínské provincii Chej-lung-ťiang, v porovnání s konvenčními oboustrannými moduly s dvojitým sklem 410 W může modul Duomax V o výkonu 500 W snížit náklady na rovnováhu systému (BOS) o 6 až 8 procent a vyrovnané náklady na energii (LCOE) o 3 až 4 procenta. Společnost Trina Solar začne formálně přijímat objednávky ve druhém čtvrtletí roku 2020 a zajisté dosáhne hromadné výroby ve třetím čtvrtletí, přičemž výrobní kapacita by měla do konce roku překročit kapacitu 5 GW.

Výzkumný a vývojový tým společnosti Trina Solar, založený na své špičkové technologii s více přípojnicemi, představil inovativní design, který integruje pokročilé technologie třídílného nedestruktivního řezání a balení s vysokou hustotou. Toto dále snižuje ztráty na odporu a výrazně zlepšuje odolnost modulů vůči praskání a horkým bodům při maximalizaci využití prostoru. Tímto vědci vytvořili vysoce výkonné moduly charakterizované vysokou účinností a vysokou spolehlivostí. Pokud by se na velkoformátové křemíkové destičky o tloušťce 210 mm použila tradiční konstrukce půlených článků, vysoké výstupní proudové charakteristiky modulů by mohly vyvolat systémové výzvy nebo způsobit, že modul praskne nebo překoná mezní hodnoty napětí DC.

Kromě toho jedinečný design nových modulů může zajistit, že výstupní proud, napětí v otevřeném obvodu a mechanické zatížení modulů jsou v souladu s příslušnými technickými bezpečnostními specifikacemi a mohou se hladce spojit se stávající konstrukcí hlavního proudu solárního systému. Společnost Trina Solar během prezentace podepsala strategické dohody o spolupráci se společnostmi POWERCHINA Jiangxi Electric Power Construction, pobočkou společnosti China Energy Engineering Investment's Heilongjiang, společností Shouguang Power Investment Haobang New Energy, SEPCOIII Electric Power Construction a dalšími firmami z odvětví výroby energie, což připravilo cestu pro plné nasazení vysoce vysokých modulů na koncovém trhu.

Zástupce generálního ředitele a výkonný viceprezident společnosti Trina Solar Yin Rongfang řekl: „Společnost Trina Solar nashromáždila desetiletí zkušeností s návrhem a výrobou modulů. Doufáme, že budeme vést rozvoj standardizace modulů prostřednictvím našich konstrukčních a výrobních výhod, z nichž budou mít prospěch nejen mnohé segmenty průmyslového řetězce, ale který také zvýší shodu designu modulů na straně systému." Pan Yin dodal: „Kromě samotného produktu dobrý modul vyžaduje také zvážení schopnosti shodného výkonu se stávajícími systémy." „Díky zkušenostem společnosti Trina Solar v oblasti systémů sledování, integrovaného řešení a pozemních elektráren jsme prozkoumali a vyřešili potenciální výzvy, které by se mohly vyskytnout při praktické aplikaci systému na začátku fáze výzkumu a vývoje, a plně jsme využili potenciál produktu. Věřím, že naše nové moduly posunou trh fotovoltaiky na další úroveň."

Fotografie: https://mgr.trinasolar.com/sites/default/files/Vertex_v_dual.png

Popis: Trina Solar představuje své oboustranné moduly s dvojitým sklem Duomax V

Zdroj: Trina Solar

O společnosti Trina Solar

Společnost Trina Solar byla založena v roce 1997 a je předním světovým poskytovatelem komplexních řešení v oblasti fotovoltaiky a inteligentní energie. Společnost se zabývá vývojem, výrobou a prodejem fotovoltaických produktů, vývojem solárních projektů, provozem a údržbou, vývojem a prodejem inteligentních mikroprocesorů a víceenergetických doplňkových systémů, jakož i provozem energetických cloudů. Společnost Trina Solar představila v roce 2018 svou značku Energy Internet of Things (Internet věcí v energetice) a iniciovala Alianci průmyslového rozvoje Trina Energy IoT a Inovační centrum pro IoT v energetice s předními světovými podniky a výzkumnými ústavy jak v Číně, tak mimo ni, a vybudovala inovativní platformu pro výzkum energie IoT i ekosféry IoT s mnoha partnery. Společnost se zavázala stát se lídrem globálního energetického průmyslu. Další informace naleznete na webových stránkách www.trinasolar.com.

KONTAKT: Ching Wang, +86 21-60575302, qing.wang04@trinasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-Trina Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.