Úspěch na mistrovství světa vodních skútrů v Kuvajtu

Praha 16. února 2020 (PROTEXT)

Historický úspěch zaznamenal v sobotu v seriálu mistrovství světa vodních skútrů Aquabike World Championship v Kuvajtu český závodník Jaroslav Tirner. V kategorii freestyle získal bronzovou medaili, a to i přes páteční vážné technické potíže, kdy mu vypověděl službu motor jeho speciálně upraveného skútru Xscream 1200rr.

Jednačtyřicetiletý Tirner nestačil pouze na stříbrného Roberta Marianiho z Itálie a vítěze kategorie freestyle Rashida Al Mullu ze Spojených arabských emirátů. Jaroslav Tirner tímto výsledkem překonal své loňské čtvrté místo na mistrovství světa v Abú Dhabí.

Team Jaroslava Tirnera v konkurenci bohatých týmů obstál i přesto, že do závodů nastoupil bez sponzorů a statisícové náklady na speciální vybavení a dopravu si hradí sám. Jaroslav Tirner je mimo jiné vítěz Evropského poháru AAC z roku 2010 nebo několikanásobný mistr České republiky ve freestylu. Ve světovém hodnocení UIM-ABR World Ranking za rok 2019 je třetí. Další závod v rámci seriálu mistrovství světa Aquabike World Championship 2020, kterého se český tým zúčastní, bude v portugalském městě Portimao od 1. do 3. května.

Kontakt:

Miroslav Dražil

Tel.: +420 608 209 209

e-mail: info@lionsteam.cz

Klíčová slova Sport-sporty-svět-vodní-Prague Lions Jet Team-Miroslav Dražil

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.