Historie a současnost městské části Plzeň - Nová Hospoda

Obálka publikace

Nová reprezentativní populárně naučná kniha Historie a současnost městské části Plzeň - Nová Hospoda uceleně mapuje minulost obce založené u významné Řezenské cesty, písemně zmiňované v roce 1713, rozkládající se na místě obývaném již ve střední době bronzové. Je dílem předních plzeňských odborníků a novohospodských starousedlíků, jejichž cenné příspěvky doplňuje množství dobových i současných fotografií, unikátních dokumentů i vzácných map a archiválií. Jejího slavnostního uvedení 13. září 2019 se zúčastnili spolu s místními také zástupci a významné osobnosti Plzně.

Výpravná publikace s úvodním slovem primátora města je určena všem zájemcům o město Plzeň, o historii i jedinečné osobní příběhy a události.

Knihu (formátu A 4, 144 stran na křídovém papíře s pevnou vazbou) lze zakoupit za 250 Kč denně u paní Heleny Videršperkové, K Lesu 5, Plzeň - Nová Hospoda, tel.: 723 831 175, e-mail: vidersperkova@seznam.cz nebo objednávkou pro zaslání poštou na e-mail: novahospoda2019@seznam.cz.

Pražským zájemcům je možno dodat publikaci osobně po předběžném dojednání na adrese davoko@gmail.com.

ikona Historie a současnost městské části Plzeň , ikona Obsah knihy

ikona Ukázka 1 , ikona Ukázka 2 , ikona Ukázka 3 , ikona Ukázka 4

Klíčová slova ČR-literatura-správa-historie-Plzeň-Dana Vondrášková

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.