Solární udržitelnost: V Dubaji ční centrální věž projektu koncentrované solární energie (CSP) společností Shanghai Electric a DEWA o výkonu 700 MW

Šangaj 17. ledna 2020 (PROTEXT/PRNewswire)

V rámci projektu koncentrované solární energie o výkonu 700 MW v Dubaji bylo dosaženo významného pokroku. Tento projekt byl vyhlášen jako největší světový projekt CSP na jednom místě. Dne 9. ledna se konalo slavnostní vztyčení 222 metrů dlouhé centrální věže tohoto projektu a tohoto ceremoniálu se zúčastnili zástupci společnosti Shanghai Electric, generálního dodavatele projektu a dále organizací Dubai Electricity and Water Authority (DEWA), Noor Energy 1 a China Construction Third Engineering Bureau.

Interaktivní multikanálová tisková zpráva: https://www.multivu.com/players/English/8676751-shanghai-electric-dewa-dubai-solar-power-project/

„Společnost SEGC (Shanghai Electric Group Company) nám předvedla svůj vynikající výkon a dokončila betonovou solární věž podle harmonogramu, přestože v průběhu výstavby musela čelit náročným výzvám," řekl Enrique Valades Nieto, stavební manažer elektrárny Noor Energy 1 společnosti Shanghai Electric.

Projekt CSP o výkonu 700 MW označuje čtvrtou fázi solárního parku Mohammed bin Rashid Al Maktoum v Dubaji a je klíčovou součástí vládní iniciativy SAE „Vision 2021" k zajištění udržitelného a ekologického rozvoje.

Kromě iniciativy „Vision 21" vláda rovněž zahájila „Plán energetické strategie 2050", jehož cílem je zvýšit podíl čisté energie na celkovém energetickém mixu z 25 % na 50 % do roku 2050. Elektrárna CSP po svém zprovoznění sníží v Dubaji emise uhlíku o 1.6 milionů tun ročně.

Projekt je zaměřen na udržitelnost. Společnost Shanghai Electric zapojila odborníky a partnery, kteří pro minimalizaci dopadů výstavby přemístili divoká zvířata a 180 ztepilých stromů naditec do nového parku divoké přírody o rozloze 40 čtverečních kilometrů.

Cílem projektu je také vytváření pracovních míst pro obyvatele a je podporován mezinárodním týmem. Odhaduje se, že s pokračováním projektu bude vytvořeno asi 6000 pracovních míst v technologickém, energetickém a stavebním odvětví.

O systémech koncentrované solární energie

Systémy koncentrované solární energie vytvářejí sluneční energii pomocí zrcadel nebo čoček, které soustřeďují velkoplošné sluneční světlo na malou plochu. Elektřina je generována, když je soustředěné světlo přeměněno na teplo, které pohání parní turbínu připojenou ke generátoru elektrické energie. Kolektory sluneční energie v elektrárně CSP o výkonu 700 MW zahrnují kolektorové věže i trubice. Centrální věž je klíčovou součástí elektrárny a je využívána k odběru veškerého soustředěného slunečního světla ze 70 000 zrcadel pro zvýšení teploty na více než 500 °C a tímto teplem je poháněna parní turbína připojená ke generátoru elektrické energie. S celkovou výškou 267 metrů je v současnosti nejvyšší termální věží na světě.

O společnosti Shanghai Electric

Společnost Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK:2727, SSE:601727) se zabývá především návrhem, výrobou a distribucí elektrické energie a průmyslových zařízení. Zaměřuje se především na novou energii, včetně výroby a prodeje větrných turbín a jejich součástí a jaderných energetických zařízení; oblastí efektivní a čisté energie, včetně výroby a prodeje tepelných energetických zařízení a zařízení pro přenos a distribuci energie; průmyslová zařízení, včetně výroby a prodeje výtahů a motorů; moderní odvětví služeb, včetně zadávání zakázek na stavební projekty tepelné energie a projekty přenosu a distribuce, jakož i dalších podnikání.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1077764/Shanghai_Electric.jpg

KONTAKT: Shen Jin, forshenjin@163.com, shenjin@shanghai-electric.com, 13817909115

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-Shanghai Electric

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.