Nestlé podpoří rozvoj trhu s recyklovanými plasty pro potravinářské účely a zřizuje fond na podporu inovací obalů

Praha 16. ledna 2020 (PROTEXT)

Společnost Nestlé investuje dvě miliardy švýcarských franků (46,7 mld. Kč) do rozšíření využívání recyklovaných plastů na potravinářské účely a do vývoje nových udržitelných obalových řešení.

V návaznosti na závazek z roku 2018, kdy Nestlé oznámilo, že do roku 2025 přejde výhradně na recyklovatelné a znovu použitelné obaly, společnost také sníží používání plastů z primární suroviny o jednu třetinu. Spolu s dalšími subjekty současně podpoří rozvoj oběhové ekonomiky a pomůže čistit oceány, jezera a řeky od plastového odpadu.

Kvalita a bezpečnost potravin jsou prioritou a balení hraje klíčovou roli při jejich zajištění. Většina recyklovaných plastů dnes není vhodná pro balení potravin a jejich nabídka pro potravinářské účely je nedostatečná. Ve snaze podpořit rozvoj trhu s recyklovanými plasty se Nestlé zavazuje nakoupit až 2 miliony tun plastů vhodných pro balení potravin a dotovat jejich výrobu částkou 1,5 mld. švýcarských franků (35,1 mld. Kč) do roku 2025. Cílem je, aby se výroba těchto plastů stala rentabilní.

Inovace v oblasti balení výrobků, vývoj nových materiálů, systémů pro opakované použití obalů a možností recyklace jsou nezbytné k dosažení vize bezodpadové budoucnosti. Vedle vlastního výzkumu v Nestlé Institutu pro vývoj obalů vyčlení společnost 250 milionů švýcarských franků (5,8 mld. Kč) na financování fondu pro udržitelné obaly, jehož cílem bude podpořit start-upy věnující se výše uvedeným aktivitám.

Obě iniciativy podpoří úsilí společnosti Nestlé, aby byly její obaly recyklovatelné nebo znovu použitelné a zároveň pomohou naplnit závazek nulových čistých emisí skleníkových plynů do roku 2050. Nestlé bude o dalších krocích a výsledcích pravidelně a otevřeně informovat veřejnost.

"Žádný plast by neměl skončit na skládce nebo jako odpad," říká Mark Schneider, generální ředitel Nestlé a dodává: "Dosažení bezpečnosti recyklovaných plastů na balení potravin je pro náš průmysl obrovskou výzvou. Proto vedle snižování spotřeby plastů a sběru odpadu chceme také zvyšovat podíl opakovaně recyklovatelných plastů. Iniciujeme kroky k vytvoření většího trhu s recyklovanými plasty pro potravinářské účely a podpoříme inovace v obalovém průmyslu. Vítáme všechny, kteří se k nám chtějí na této cestě připojit."

"Těší nás, že se společnost Nestlé zavázala investovat 2 miliardy švýcarských franků do rozvoje oběhové ekonomiky pro plasty a zároveň plánuje do roku 2025 snížit používání plastu z primární suroviny na obaly svých výrobků o jednu třetinu. Odstraněním plastů, které nepotřebujeme, vývojem nových materiálů a schémat opakovaně použitelných obalů, jakož i recyklací plastů, jenž potřebujeme, včetně potravinářských, můžeme vytvořit systém, v němž se z plastu nikdy nestane odpad. Splnění závazků, ke kterým se dnes Nestlé přihlásilo, významně přispěje k naplnění této vize," říká Andrew Morlet, generální ředitel Ellen MacArthur Foundation.

Kontakt pro média:

Robert Kičina, manažer pro korp;orátní komunikaci, e-mail: robert.kicina@cz.nestle.com

Nestlé je největším výrobcem potravin a nápojů na světě. Podniká v 189 zemích světa, zaměstnává 328 000 zaměstnanců. Posláním Nestlé je zvyšovat kvalitu života a přispívat ke zdravější budoucnosti. Nestlé nabízí široké portfolio výrobků a služeb pro lidi i jejich domácí mazlíčky. Jedná se o více než 2 000 značek, od globálních ikon jako je Nescafé nebo Nespresso až k místním značkám. Základem podnikání Nestlé je strategie rozvoje výživy, zdraví a vyváženého životního stylu. Společnost byla založena před více jak 150 lety ve švýcarském Vevey, kde dodnes sídlí. V Česku Nestlé vyrábí ve svých závodech ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atd. a v závodě TIVALL Krupka chlazené a mražené vegetariánské pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku v závodě Carpathia Prievidza vyrábí široký sortiment kulinářských výrobků pod značkami Maggi a Carpathia. Více na www.nestle.cz.

Klíčová slova ČR-Švýcarsko-potraviny-odpady-trh-plasty-obaly-Nestlé

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.