Oslavy šťastného čínského Nového roku 2020 ve znamení kovové myši

Od 17. - 23. ledna 2020 bude Česká republika opět hostit vrcholný čínský kulturní program pod názvem „Šťastný čínský nový rok“

Od 17. - 23. ledna 2020 bude Česká republika opět hostit vrcholný čínský kulturní program pod názvem „Šťastný čínský nový rok“

Praha - Ostrava - Opava - Olomouc - České Budějovice

17.1. - 23.1.2020

Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. Jde o nejvýznamnější z tradičních svátků čínského lidu. Symbolizuje jednotu a prosperitu, je uctíván, aby přinesl novou naději do budoucna. V Číně mají tyto oslavy více než 4000 let starou historii.

Toto slavnostní období je také rozloučením se starým rokem a přivítáním roku nového. Je rozjímáním o čase minulém a nadějným očekáváním radostné budoucnosti. Rok 2020 ukončí vládu Vepře, kterou převezme znamení kovové Myši.

Oslavy Šťastného čínského nového roku se postupně rozšířily do více než 150 zemí a regionů.

Od 17. až 23. ledna 2020 bude Česká republika opět hostit vrcholný čínský kulturní program pod názvem "Šťastný čínský nový rok". Akce se bude konat hned v pěti městech - v Praze, Ostravě, Opavě, Olomouci a v Českých Budějovicích.

Ve všech uvedených městech bude ve vstupních prostorách probíhat program a doprovodná výstava prací kde si veřejnost prohlédne tisícileté tradiční rukodělné umění skupiny sečuánských řemeslníků, např. práci s hedvábím a výšivky Shu, tkaní z bambusu, malování cukrem, čínskou kaligrafii a malbu.

PRAHA 17.- 18.1.2020

Zde se oslavy konají v prostorách Kongresového centra Praha se ve dnech 17.a 18. ledna 2020

Pro veřejnost budou po oba dny již od dopoledních hodin probíhat celodenní doprovodné programy s výstavou s ukázkami tradičních řemesel prezentovaných skupinou sečuánských umělců a řemeslníků. Oslavy vyvrcholí hlavním programem, který v České republice představí špičkový umělecký soubor Univerzity umění z provincie SEČUÁN.

Doprovodný program Praha

Doprovodná výstava pro návštěvníky bude probíhat v Praze oba dny - vždy od 10:00 do 21:00 hodin. Skupina čínských řemeslníků a výtvarníků ze Sečuánu zde veřejnosti předvede starobylé rukodělné dovednosti, tušové malby a kaligrafii, folklorní zvyky, čajový obřad, hru na lidové hudební nástroje, také obrazy a knihy, malbu na čínské hedvábí a mnoho jiného. V programu nebudou chybět ukázky zbraní, tradičních bojových umění a přehlídky hedvábných výpravných vyšívaných kostýmů a rekvizit.

Dobré jídlo a pití je vždy nedílnou součástí každé oslavy. V prostoru tradiční čínské a vyhlášené sečuánské gastronomie bude k dispozici široká nabídka typických jídel a pověstných sečuánských pokrmů s pikantními omáčkami, nápojů a sladkých specialit, navíc za příznivé ceny. Na tyto doprovodné programy výstavu řemesel je po oba dny vstup zcela zdarma.

Hlavní program s vystoupením sečuánského souboru bude probíhat v Kongresovém sále Kongresového centra Praha pouze v pátek 17.1. již od 18:00. V sobotu 18.1. program pokračuje v přízemí centra v rámci výstavy, a to s přehlídkami výpravných kostýmů a uměleckým programem v rámci doprovodné výstavy a sečuánksé gastronomie - vstup také zdarma.

OSTRAVA - 19.1.2020

Z Prahy pak soubor a čínští řemeslníci pokračují do Ostravy, kde veřejnosti také zde představí své rukodělné mistrovství v rámci odpolední výstavy od 17:00 až 21:00. Umělecký soubor vystoupí v hlavním programu v neděli 19.1. od 19:00. Výstava a následný večerní program se konají v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích. Vstupenky do Ostravy na hlavní program souboru lze ještě zakoupit na www.slevomat.cz, návštěva výstavy je zdarma.

OPAVA - 20.1.2020

Slezské divadlo v Opavě přivítá odpolední výstavu řemesel hned následující den a večerní program vyvrcholí vystoupením sečuánského souboru také od 19:00 hodin. Hlavní program se vstupenkou, kterou zakoupíte na www.slevomat.cz, výstava od 17:00-21:00 je zdarma.

Tato kulturní akce v Ostravě a Opavě se koná s podporou Moravskoslezského kraje.

OLOMOUC - 22.1.2020

Soubor umělců i s doprovodnou výstavou řemesel nabídne veřejnosti a svým studentům Konfuciův institut Univerzity Palackého v Olomouci. Program v tomto krásném historickém městě je realizován v úzké spolupráci s universitou a podporou Olomouckého kraje. Hlavní program se vstupenkou, kterou zakoupíte na www.slevomat.cz, výstava od 17:00-21:00 je zdarma.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.1.2020

Na závěr oslav se celý program uměleckého souboru přesune do Kraje Jihočeského, kde téměř 50 členů celé výpravy ze Sečuánu společně předvede své umění dne 23.1. od 19:00 v divadelním sále Metropol. Hlavní program se vstupenkou, kterou zakoupíte na www.slevomat.cz, výstava od 17:00-21:00 je zdarma.

Kontakt:

www.intercharm.cz

Klíčová slova ČR-Čína-zábava-firmy-INTERCHARM Production

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.